Majstrovské gény sa v ňom nezaprú: Mick Schumacher kráča v otcových šlapajach

Mick SchumacherMick Schumacher Zdroj: SITA/Stephanie Lecocq, Pool photo via AP

BERLÍN - Pretekár Mick Schumacher sa od budúcej sezóny predstaví v seriáli formula 2. Devätnásťročný syn niekdajšieho sedemnásobného majstra F1 Michaela Schumachera sa v októbri stal celkovým šampiónom formuly 3 po tom, čo sa stal víťazom na ôsmich okruhoch, získal sedem prvenstiev v kvalifikácii a dohromady až 14 pódiových umiestnení. Pretekársky seriál F2 si vyskúša s jeho terajším zamestnávateľom Prema Racing team.

Ešte v roku 2016 jazdil syn slávneho Michaela v kategórii F4. "Vo všetkých svojich pretekárskych aktivitách bol jeho progres neprehliadnuteľný, čo je náznakom veľkého potenciálu pre nadchádzajúce výzvy," vyhlásil tím, za ktorý mladý Schumacher preteká.

"Je to ďalší logický krok v mojej športovej kariére. Chcem v nej aj naďalej zbierať technické skúsenosti a zlepšovať si svoje jazdecké schopnosti," povedal 19-ročný Mick, ktorého citoval portál idnes.cz.

Prvýkrát si talentovaný Nemec vyskúša monopost F2 na posezónnych testovacích jazdách Prema Racing teamu, ktoré sa uskutočnia od štvrtka do soboty v Abú Zabí.

Viac o téme: Mick Schumacher Formula 2
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Stephanie Lecocq, Pool photo via AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články