VIDEO Plzeň sa priblížila k Európskej lige: Procházka prispel gólom k obratu v Moskve

Roman Procházka (druhý vpravo) z Viktorie Plzeň sa teší zo svojho gólu so spoluhráčmi počas zápasu G-skupiny 5. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov CSKA Moskva - Viktoria Plzeň Roman Procházka (druhý vpravo) z Viktorie Plzeň sa teší zo svojho gólu so spoluhráčmi počas zápasu G-skupiny 5. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov CSKA Moskva - Viktoria Plzeň Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

MOSKVA - Futbalisti Ajaxu Amsterdam, AS Rím aj Realu Madrid postúpili do osemfinále Ligy majstrov. V utorňajšom stretnutí E-skupiny triumfoval Ajax na pôde AEK Atény 2:0, získal jedenásť bodov a v tabuľke nemôže skončiť horšie ako na druhom mieste. Viktoria Plzeň si v G-skupine udržala šancu na jarnú účasť v play off Európskej ligy po víťazstve na ihrisku CSKA Moskva 2:1, ku ktorému vyrovnávajúcim gólom prispel Slovák Roman Procházka.

V "géčku" nadobudli už pred vzájomným súbojom istotu postupu AS a Real. Hrdinom holandského tímu sa stal Dušan Tadič, ktorý v 68. minúte otvoril skóre z jedenástky a o štyri minúty neskôr pridal druhý zásah. Domáci dohrávali vyše dvadsať minút bez vylúčeného Marka Livaju. Pred zápasom prišlo k násilným potýčkam fanúšikov priamo na Olympijskom štadióne v metropole Grécka. Polícia musela spacifikovať domácich priaznivcov, ktorí hádzali na hostí plastové fľaše a ďalšie objekty. Miestne úrady neinformovali o žiadnych zraneniach či zadržaných osobách.

Úradujúci český šampión prehrával v Rusku 0:1 po tom, ako Nikola Vlašič prelomil bezgólový stav už v 10. minúte z pokutového kopu a Procházka nepremenil penaltu tesne pred prestávkou. Slovenský stredopoliar sa dočkal v 56. minúte, keď sa presadil technickým pokusom na zadnú žrď po prihrávke Jana Kopica. Viktoria dokonala obrat deväť minút pred koncom riadneho hracieho času, po rohu slovenského reprezentanta Patrika Hrošovského skóroval Lukáš Hejda. Procházka aj Hrošovský odohrali celý duel, brankár Matúš Kozáčik sedel na lavičke náhradníkov.

Moskovčania stratili šancu na postup do play off LM, pred záverečným kolom majú na konte štyri body rovnako ako Plzenčania, medzi nimi sa rozhodne o tretej priečke, ktorá zaručuje šestnásťfinále EL. Prvé dve pozície už s určitosťou pripadnú AS Rím a Realu Madrid.

5. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov:
E-skupina:
AEK Atény - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)
Góly: 68. a 72. Tadič (prvý z 11 m). ČK: 67. Livaja (AEK) po 2. ŽK. Rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

G-skupina:
CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
Góly: 10. Vlašič (z 11 m) - 56. PROCHÁZKA, 81. Hejda. Rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)
/Patrik Hrošovský aj Roman Procházka odohrali celé stretnutie, Hrošovský dostal ŽK, Procházka dal v 56. min gól, Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň CSKA Moskva