Majster sveta Pálffy vyhral najtesnejším rozdielom: Stačil by jeden človek a mohlo to byť inak

Žigmund Pálffy
Žigmund Pálffy

SKALICA – Exkluzívne zloženie z hokejového pohľadu má mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Skalici. Členmi poslaneckého zboru sa stali majster sveta z roku 2002 v Göteborgu Žigmund Pálffy a strieborný medailista zo svetového šampionátu z roku 2000 v Petrohrade Miroslav Lipovský.

Obaja sa do poslaneckých lavíc skalického zastupiteľstva dostali po tesnom súboji. "Neprežíval som to nijako zvlášť. Ak by som sa do zastupiteľstva nedostal, nič vážneho by sa pre mňa nestalo. Stále by som Skalici držal palce a snažil sa podporovať mesto v rámci svojich možností," uviedol Pálffy, ktorý získal o jeden hlas viac ako prvý nepostupujúci v jeho volebnom obvode.

Lipovský sa dostal do zastupiteľstva ako náhradník, keďže v jeho obvode zvíťazila Anna Mierna, ktorá nastúpila na post primátorky. "Bral som to normálne. Mne prišli ráno textové správy, že som sa do zastupiteľstva dostal. Najskôr som bol trochu prekvapený, neskôr prišli mierne obavy, čo ma čaká. To už prešlo, teraz je čas oboznámiť sa so všetkými problémami a výzvami, ktoré na mesto Skalica čakajú a vhupnúť do toho," reagoval na svoje zvolenie dvojnásobný majster Slovenska, ktorý tituly vychytal vo farbách Žiliny a Košíc.

Dá sa očakávať, že prioritou oboch bude predovšetkým šport a zvlášť hokej. "S najväčšou pravdepodobnosťou sa v zastupiteľstve budú riešiť podstatne dôležitejšie veci, ako je hokej. Na druhej strane je jednou z vecí, ktoré by malo mať mesto na pamäti, rozvoj športu a kultúry pre naše ďalšie generácie. Sme tu dvaja z hokejového prostredia, ale športu sa budeme venovať predovšetkým ako celku," uviedol Lipovský, ktorý v súčasnosti šéfuje aj mužskému hokeju v meste. 

"Je pekné, že má hokej silné postavenie v skalickom zastupiteľstve. Budeme ho určite obaja výrazne obhajovať, uvidíme ako sa nám to podarí," doplnil Pálffy. Skalický útočník, ktorý v základnej časti NHL odohral 684 zápasov a získal v nich v priemere viac ako jeden kanadský bod na zápas (713), sa v súčasnosti angažuje v mládežníckom hokeji na Záhorí. "Zámer obhajovať hokejovú mládež mám aj naďalej. Ja som sa osobne nepohodol so súčasným vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), takže ma trochu pribrzdili v rozlete. Uvidíme, ako dopadnú ďalšie voľby v SZĽH, verím, že tam súčasná skupina ľudí už nebude pokračovať a začneme odznova a hokej posunieme dopredu," poznamenal k súčasnej situácii v hokejovom dianí bývalý útočník.

V minulých dňoch podpísal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič memorandum s prezidentom SZĽH Martinom Kohútom o rozvoji hokeja v kraji. "Memorandum nie je nič záväzné a konkrétne. Uvidíme, čo súčasný prezident SZĽH zanechá novému. Uvidíme, ako dopadne mužský hokej v Skalici, mládež nám funguje vynikajúco. Sú síce rezervy, ale dá sa s nimi pracovať a napraviť ich. Som presvedčený, že akadémia v Skalici môže fungovať. Neviem, ako je na tom hokej v Trnave, kde som osobne nebol. My máme teraz svoje problémy, na ktoré sa musíme zamerať," doplnil Pálffy.


Tagy: Žigmund Pálffy Miroslav Lipovský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA