Bývalý víťaz Tour de France šokuje: Najskôr dal Saganovi poklonu, potom ho hlúpo ohovoril!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - V roku 2012 ovládol Tour de France a nedávno čelil vážnemu podozreniu z dopingu. V rozhovore pre anglický The Guardian prehovoril okrem iného aj o Petrovi Saganovi a Bradley Wiggins bol úprimný až priveľmi. Toto sa jednoducho nerobí.

Niekedy je lepšie zvážiť myšlienky a až potom hovoriť. Vyjadrenia britského cyklistu sú veľmi rozporuplné, pretože slovenského cyklistu síce pochválil, ale trochu nečakane a nekolegiálne aj zosmiešnil. 

„Sagan drží svetovú cyklistiku nad vodou. Je to veľký zabávač a obrovská osobnosť, ale nevie artikulovať. Jednoducho sa nedokáže poriadne vyjadrovať. Na bicykli je génius, ale v skutočnosti je to dieťa v tele muža. Sagan je však výnimočný v inej veci. Nebojí sa ukázať a povedať, čo v danej chvíli práve cíti,“ reagoval na slovenského cyklistu.

Petra to však rozhodne trápiť nemusí. V roku 2018 síce nepredĺžil svoju unikátnu sériu troch titulov majstra sveta. Tešil sa však z prestížneho triumfu na kráľovnej klasík Paríž-Roubaix či troch víťazných etáp na Tour de France, čo mu vynieslo celkovo šiesty zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Fanúšikovia mu navyše ležia pri nohách a doslova ho milujú. A to nielen tí zo Slovenska.

Wiggins v rozhovore spomenul aj svoj bývalý tím. „Cyklistika potrebuje viac osobností. Geraint Thomas je skvelý chlapík, ale zamestnáva ho Sky, ktorý ho výrazne limituje. Keď jazdíte za tento tím, nemôžete povedať, čo si naozaj myslíte,“ priznal otvorene.

Bradley Wiggins Galéria fotiek (2) Bradley Wiggins Zdroj: TASR

Viac o téme: Peter Sagan Bradley Wiggins BORA – hansgrohe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: športky

Súvisiace články