Trnavskí fans zatienili fialky: Brankár Chudý prehovoril aj o udalostiach okolo klubu

Brankár Martin Chudý počas zápasu
Brankár Martin Chudý počas zápasu

BRUSEL - Futbalisti FC Spartak Trnava nepostúpia zo skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2018/2018. Vo štvrtkovom stretnutí 5. kola D-skupiny remizovali s domácim Anderlechtom Brusel 0:0. Súbežne hrané stretnutie medzi Fenerbahce Istanbul a Dinamom Záhreb sa skončilo rovnakým výsledkom, ktorý znamená druhé miesto pre turecký tím s Martinom Škrtelom.

Zverenci Radoslava Látala nazbierali dosiaľ 4 body (všetky v zápasoch proti Anderlechtu), Fenerbahce má už nedostihnuteľných 8 bodov. Hráčov Spartaka môže mrzieť najmä nepremenená veľká šanca Marka Bakoša ešte v prvom polčase. Inú príležitosť na skórovanie si slovenský majster neutvoril.

Spartak Trnava uzavrie svoje účinkovanie v druhej najprestížnejšej súťaži 13. decembra od 21.00 h stretnutím 6. kola na domácom Štadióne Antona Malatinského proti Fenerbahce. Ohlasy po zápase:

Marek Bakoš (útočník Trnavy): "Za Trnavu sa mi nedarí premieňať šance. Mrzí ma to, lebo si myslím, že by sme dokázali udržať čisté konto. Ten zápas sme zvládli. Nedostali sme gól, čo bol zámer a každý náš gól by bol naviac. S tým, čo sme tu išli, sme dosiahli."

Martin Chudý (brankár Trnavy): "Povedali sme si, že chceme vychádzať z poctivej defenzívy, čo nás zdobilo aj v minulosti. Všetci išli na doraz a nepúšťali sme súpera do vyložených šancí. Musím chalanov pochváliť, lebo naozaj skvelo bránili. Udalosti okolo klubu sú stále čerstvé. My sme sa snažili sústrediť na najbližší zápas, takže zatiaľ nás to až tak veľmi neovplyvnilo. Našich fanúšikov bolo počuť viac ako domácich a sme im vďační za ich podporu."

Lukáš Greššák (obranca Trnavy): "Uhrali sme nulu, čo bol náš cieľ. Ukázali sme, že vieme hrať kompaktne a výkonom sme sa priblížili k predchádzajúcim zápasom. Nemám chalanom čo vytknúť, urobili si svoju robotu, aj keď sme nastúpili s mnohými zmenami v zostave. Nehralo sa na dobrom teréne, no my sme zvyknutí. No treba povedať, že zápas sme zvládli aj vďaka tomu, aký bol terén."

Matej Oravec (obranca Trnava): "Nastúpili sme v oklieštenej zostave, bolo tam veľa vynútených zmien. Bolo to nezvyčajné a bol to náročný zápas. Hrali sme na ťažkom teréne proti kvalitnému súperovi. Som rád, že sme to zvládli. Čisté konto je veľmi cenné. V posledných minútach sme viac mohli ísť viac po víťazstve, na lavičke vedeli ako hrá Fenerbahce. Myslím si však, že remíza proti Anderlechtu sa počíta."


Tagy: FC Spartak Trnava Martin Chudý Anderlecht Brusel

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert; Video: Facebook Šport v RTVS

DISKUSIA