Trnavskí hráči v Bruseli sledovali výsledok Fenerbahce: Škoda, mohli sme ísť viac po víťazstve

Na snímke Sebastiaan Bornauw(vľavo) z Anderlechtu a Marek Bakoš (vpravo) zo Spartaku Trnava
Na snímke Sebastiaan Bornauw(vľavo) z Anderlechtu a Marek Bakoš (vpravo) zo Spartaku Trnava

BRUSEL - V prvom zápase Spartaka Trnava proti Anderlechtu Brusel v rámci futbalovej Európskej ligy UEFA 2018/2019 bol autorom jediného gólu mladík Matej Oravec, ktorý rozhodol o tesnom triumfe slovenského šampióna 1:0.

V odvetnom stretnutí v Bruseli sa nepresadil nikto a oba tímy si rozdelili body za remízu 1:1. Trnavský defenzívny univerzál po zápase priznal, že na trávniku bruselského štadióna mu občas hlavou prešla spomienka na gól v prvom zápase. "Keď bol nejaký rohový kop alebo štandardná situácia, tak som dúfal, že by mi to tam mohlo znovu spadnúť. Najmä som chcel, aby sme ten gól dali, nie je dôležité, kto by ho strelil. Žiaľ, nepodarilo sa nám to," povedal Oravec.

Keďže sa Spartaku nepodarilo skórovať, o jeho ďalšom osude rozhodol súbežne hraný zápas medzi Fenerbahce Istanbul a Dinamom Záhreb, ktorý sa takisto skončil bez gólov. Do ďalšej fázy EL tak postúpil turecký tím so slovenským obrancom Martinom Škrtelom. Tretia Trnava má na konte aktuálne štyri body, Fenerbahce na 2. pozícii osem. Oravec si myslí, že Trnava mohla v závere zápasu vyvinúť väčšiu ofenzívnu snahu. "Škoda, mohli sme ísť viac po víťazstve, najmä v záverečných minútach. Na lavičke vedeli, ako sa vyvíja zápas Fenerbahce. Nevadí, nič sa nedá robiť. Myslím si, že remíza na pôde Anderlechtu sa počíta," uviedol.

Trnava prišla o šancu na postup zo skupinovej fázy, napriek tomu sa za svoje účinkovanie v EL nemusí hanbiť. "Keby nám na začiatku niekto povedal, že budeme mať pred posledným zápasom štyri body a budeme na tretej priečke, každý z nás by to bral. Škoda, že sme proti Anderlechtu nepremenili nejakú šancu, mohlo to byť veselšie," myslí si 20-ročný mladík.

Spartak nastúpil pre početnú maródku v oklieštenej zostave, podobné problémy mal aj Anderlecht. "V zostave bolo veľa zmien, keďže viacero hráčov nemohlo nastúpiť. Bolo zo nezvyčajné. Celkovo to bol veľmi náročný zápas. Hrali sme proti kvalitnému súperovi na náročnom teréne. Som rád, že sme to zvládli a získali sme aspoň bod," vyhlásil rodák z Trnavy.

Do Bruselu znovu vycestovala početná skupina priaznivcov z Trnavy, aby podporila svoje obľúbené mužstvo a futbalistom Spartaka utvorila takmer domácu atmosféru. "Naši fanúšikovia sú najlepší na Slovensku, všade chodia s nami. Veľmi si to vážime. Bol to ich posledný výjazd s nami v Európe a o to vrúcnejšie sme sa s nimi rozlúčili," zakončil Matej Oravec.


Tagy: Spartak Trnava Anderlecht Brusel Matej Oravec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

DISKUSIA