VIDEO Nespratní fanúšikovia sa vyznamenali: Zápas v Nitre poznačil nepekný incident!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Stretnutie 28. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy medzi domácim celkom HK Nitra a maďarským mužstvom MAC Budapešť dopadol podľa očakávaní výhrou tímu spod Zobora v pomere 6:2. Duel na búrlivom nitrianskom ľade však poznačil celkom iný, a to vskutku poriadne nešportový incident.

Prvá tretina zápasu trvala totiž takmer hodinu, keďže duel bol prerušený na približne 20 minút. Dôvodom bolo nemiestne správanie diváka, ktorý stratil aj posledný pud sebazáchovy a na ľad hodil pyrotechniku, ktorej výbuch sa ozval tradične solídne zaplnenou arénou v Nitre. Nemiestne správanie sa vandala nezostalo bez povšimnutia. Usporiadatelia sa pustili do práce a nespratníka okamžite spacifikovali. Na scénu teda mohlo prísť dlho očakávané hokejové divadlo.

Najväčšou hviezdou piatkového galapredstavenia domácich bol útočník Samuel Buček, ktorý strelil hetrik a budapeštianskemu tímu zhatil akékoľvek nádeje na dobrý výsledok. Nitriansky krídelník strelil svoj premiérový hetrik v seniorskom hokeji a pomohol Corgoňom k siedmemu víťazstvu v rade. Hokejistom HK Nitra patrí v tabuľke Tipsport Ligy priebežná piata priečka, ich maďarskí oponenti ohrievajú desiatu pozíciu.

Viac o téme: HK Nitra MAC Budapešť
  • Zdroj: športky