Výborný vstup do svetového šampionátu: Slovensko na úvod dvojciferne rozdrvilo Kanaďanov!

Takto sa Slováci radovali po postupe na šampionátTakto sa Slováci radovali po postupe na šampionát Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

PRAHA - Slovenskí florbaloví reprezentanti úspešne odštartovali svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta v Prahe. V sobotňajšom zápase D-skupiny v Aréne Sparta rozdrvili Kanadu 12:3.

Zverenci trénera Petra Koutného od úvodných minút dominovali, prvý gól dali už v 39. sekunde a v prvej tretine si vybudovali päťgólový náskok. Za stavu 9:0 trochu poľavili, čo využil súper na strelenie troch gólov, napokon však dokráčali k suverénnemu dvojcifernému triumfu. Po dva presné zásahy zaznamenali v slovenskom drese Lukáš Ujhelyi, Michal Pažák a Ladislav Gál. Za najlepšieho hráča SR vyhlásili 19-ročného Michala Dudoviča (v zápase 1+3).

Slováci v piatom vzájomnom stretnutí s hráčmi z krajiny javorového listu dosiahli štvrté víťazstvo. V D-skupine sa ešte stretnú s Japonskom (v nedeľu o 12.00) a Singapurom (v utorok o 12.45). Do kvalifikácie play off postúpia prvé dva tímy zo skupiny, zvyšné dva čakajú boje o 13.-16. miesto.
      
MS v Prahe - D-skupina /Aréna Sparta Podvinný mlýn/
Kanada - SLOVENSKO 3:12 (0:5, 0:4, 3:3)
Góly: 42. Viitakoski (Barber), 49. Petrie (T. Brush), 50. Tr. Walsh (Barber) – 1. Řezanina (Koščo), 6. Kubovič (Mráz), 11. Čonka-Skyba (Pažák), 17. Dudovič (Čonka-Skyba), 18. Pažák (Dudovič), 25. Ujhelyi (Grlický), 28. Ujhelyi (Koščo), 29. Gál (Ujhelyi), 37. Pažák (Dudovič), 50. Koščo, 54. Gašparík (Dudovič), 59. Gál (Grlický). Rozhodovali: Andersson, Wissman (obaja Švéd.), vylúčení: 0:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 1023 divákov.

Zostava SR: Mazák - Koščo, Řezanina, Šefčík, Gašparík, Moravčík, Machara, Kročko, Kriš – Gál, Grlický, Ujhelyi – Dudovič, Pažák, Čonka-Skyba – Kubovič, Mráz, Kátlovský – Reguly
      
Slováci od úvodu diktovali tempo hry. Už po 39 sekundách otvoril skóre strelou po zemi kapitán Řezanina, v 6. minúte zvýšil po rýchlom prečíslení Kubovič. Koutného zverenci, hnaní aj početnými slovenskými fanúšikmi, postupne gradovali svoj výkon, ukážkovými kombináciami trhali kanadskú defenzívu a po prvej tretine viedli 5:0.

Za tohto stavu upokojili hru, namiesto rýchlych výpadov podržali loptičku a k bránke sa dostávali postupnými útokmi. Taktika prinášala úspech, dva góly pridal Ujhelyi, na ďalší prihral Gálovi. Hra "mačky s myšou" pokračovala, Kanaďania boli proti slovenským kombináciám bezradní, na 9:0 zvýšil svojím druhým gólom v zápase Pažák.

V úvode tretej tretiny Slováci nepochopiteľne vypli, Kanaďania zacítili šancu a tromi gólmi potrestali nedôslednosti v obrane SR. Záver patril ale hráčom v modrých farbách. Desiatku zavŕšil Koščo, jedenásty zásah pridal Gašparík a skóre uzavrel na 12:3 z dorážky Gál.

hlasy po zápase (zdroj: www.szfb.sk):
Petr Koutný, tréner Slovenska: "S víťazstvom sme samozrejme spokojní, no v žiadnom prípade si nemôžeme dovoliť poľaviť, tak ako počas tretej tretiny za stavu 9:0. Chceme a musíme hrať to, na čom sme sa dohodli, pretože v opačnom prípade sa nám to s inými súpermi môže vypomstiť. Bol to prvý a veľmi dôležitý zápas, ktorý sme zvládli a uvidíme, čo bude ďalej."

Lukáš Řezanina, kapitán Slovenska: "Mali sme dobrý začiatok, no neskôr prišla chvíľa, počas ktorej sme zbytočne poľavili. Z celkového pohľadu sme však väčšinu zápasu hrali to, na čom sme z dlhodobého hľadiska prípravy pracovali."

Ladislav Gál, hráč Slovenska: "Bol to klasický úvodný zápas a je dobré, že sa niektorí z nás rozstrieľali, čo všetkým určite pomôže do ďalších zápasov. Som rád, že po viac ako mesačnej pauze, ktorú spôsobil zranenie, sa mi podarilo streliť dva góly."
      
Ďalší program SR v D-skupine MS:
nedeľa 2. decembra
12.00 SR - Japonsko /Aréna Sparta Podvinný mlýn/
utorok 4. decembra
12.45 SR - Singapur /O2 Aréna/

Viac o téme: Slovensko Kanada
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Henrich Mišovič
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články