HK Nitra reaguje na incident: Exemplárny trest pre Jána (33), ktorý takto oklamal SBS!

HK Nitra dávame za toto rozhodnutie palec hore.HK Nitra dávame za toto rozhodnutie palec hore. Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Škvrnou piatkového dohrávaného duelu 17. kola hokejovej Tisport Ligy HK Nitra - MAC Budapešť (6:2) bol incident z prvej tretiny, keď na ľadovú plochu priletela z hľadiska pyrotechnika.

Výbuch z nej sa ozval celou Nitra arénou a zapríčinil prerušenie stretnutia na približne 20 minút. Vinníka chytili, vedenie HK Nitra jeho správanie sa ostro odsúdilo a udelilo mu doživotný zákaz vstupu na zimný štadión počas domácich zápasov.

Incident sa stal na začiatku 4. minúty za stavu 1:0 pre Nitru. Kvôli prerušeniu hry sa prvá tretina hrala takmer hodinu. "HK Nitra ostro odsudzuje správanie sa jedného z divákov počas posledného domáceho zápasu, ktorý vhodením delobuchu prerušil stretnutie," uviedol HK Nitra vo svojom stanovisku zverejnenom na klubovej webstránke.

"Vinníkom je 33-ročný Ján P. z Nitry, ktorý na hokej pravidelne nechodí. Pyrotechniku prepašoval na štadión prilepenú na intímnych miestach. Už z toho je vidieť, že prišiel urobiť vyslovene len zle. HK Nitra mu udeľuje doživotný zákaz vstupu na zimný štadión počas našich hokejových zápasov! O takýchto divákov nemáme záujem. Všetky vzniknuté škody si voči previnilcovi zosobníme. Zároveň ďakujeme nášmu bezpečnostnému manažérovi a SBS za chytenie vinníka a následné odovzdanie do rúk polície. Veríme, že podobné veci už nebudeme musieť nikdy riešiť! Ďakujeme všetkým normálnym fanúšikom za vytváranie slušnej atmosféry na našom štadióne."

Nitra si poradila s Budapešťou 6:2 a pripísala si siedme víťazstvo za sebou, šieste v riadnom hracom čase.

Viac o téme: HK Nitra