VIDEO Futbalová dráma v Žiline do úplného záveru: Fanúšikovia nakoniec vyskočili zo sedadiel!

Róbert Boženík (Žilina) a  Souleymane Kone (Dunajská Streda)Róbert Boženík (Žilina) a Souleymane Kone (Dunajská Streda) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

ŽILINA - V priamom súboji o druhú priečku vo futbalovej Fortuna lige remizovala Dunajská Streda na ihrisku Žiliny 2:2 v sobotňajšom stretnutí 17. kola. Hostia sa dostali do vedenia v 40. min, kedy po centri Marka Divkoviča do šestnástky skóroval Vakoun Issouf Bayo netradične nie hlavou, ale umiestnenou strelou k žrdi. Ešte do prestávky sa žlto-zeleným podarilo vyrovnať po elegantnej otočke a presnej strele Michala Škvarku.

Aj druhý gól Dunajskostredčanov padol v druhom polčase po peknej akcii, na jej konci Bayo ideálne vysunul Kristophera Vidu a ten trafil presne. Žilina vyrovnala z úplne poslednej akcie zápasu. Do šestnástky sa vybral aj brankár Dominik Holec, no priamy kop Škvarku napokon našiel striedajúceho Filipa Balaja, ktorý zariadil bod pre domácich. Oba tímy remizovali druhýkrát v sérii a Slovan má na druhý DAC náskok už osem bodov.

MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (1:1)
Góly: 43. Škvarka, 90.+ F. Balaj - 40. Bayo, 54. K. Vida, ŽK: 47. Fazlagič, 80. Káčer - 19. Bayo, 26. E. Davis, 64. Kalmár, 85. Divkovič, rozhodovali: Pavlík - Pozor, Jekkel, 1903 divákov

Zostavy:
Žilina: Holec - Anang (86. M. Tomič), Kaša, Šušnjar, B. Sluka - Káčer, Fazlagič (74. L. Jánošík), Škvarka - J. Mihalík, Boženík (83. F. Balaj), I. Díaz

Dunajská Streda: Jedlička - M. Vida, T. Huk, S. Koné, E. Davis - Šatka - Divkovič (85. Koštrna), Herc, Kalmár, K. Vida (90.+ Špiriak) - Bayo (77. Tretiakov)

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „V prvom rade by som chcel povedať, že to bol to veľmi dobrý zápas, ku ktorému prispeli oba tímy svojím útočným futbalom. Bolo sa na čo pozerať, videli sme šance na oboch stranách. Boli sme lepší v postupnom útoku, súper zase v nebezpečných kontrách. V dobrom úseku zápasu sme paradoxne inkasovali, ale učím hráčov, aby na to správne reagovali a oni veľmi rýchlo vyrovnali. V úvode druhého polčasu boli hostia lepší, dali gól. Prevzali sme síce iniciatívu, stupňovali tempo, ale chýbalo tomu niečo vo finálnej fáze. Chlapci si však za odhodlanie a výkon bod zaslúžili. Mali sme trošku šťastia v závere, premenili sme peknú štandardku, Škvarka ju dobre zahral a Balaj ju dobre zakončil. Remíza je spravodlivá, pretože súper mal za stavu 1:2 niekoľko kontier. Pre našich mladých chlapcov je to dobrá skúsenosť na to, aby sa mohli zlepšovať.“

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: „Ak by sme analyzovali celý zápas, tak by Žilina bola o niečo lepšia. Pre prvý polčas to platí určite, domáci boli lepší, my sme hrali na kontry, čo nie je náš štýl. Boli sme za domácimi o krok pozadu, ale naše protiútoky boli nebezpečné. Do druhého polčasu sme preskupili rady a prvú polovicu druhého polčasu sme boli lepší. Dali sme gól na 2:1. Od tohto stavu domáci posilnili útok, mali viac z hry, ale my sme mali viacero šancí, z ktorých sme mohli rozhodnúť. Aj v závere sme zahrávali roh, loptu sme mali podržať, ale vznikla z toho nebezpečná situácia, chýbajúca koncentrácia a domáci vyrovnali. Taký je futbal. Výsledok 2:2 je dobrý, Žilina bola o niečo lepšia.“

Viac o téme: DAC Dunajská Streda MŠK Žilina
  • Zdroj: športky, TASR, SITA