Tréner zlatého olympionika Mateja Tótha: Miluje výzvy, rád sa konfrontuje s mladými

Matej TóthMatej Tóth Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Matej Spišiak, tréner olympijského víťaza v chôdzi na 50 km Mateja Tótha, si myslí, že jeho zverenec má napriek veku všetky predpoklady, aby bol úspešných aj na najbližšej olympiáde v Toku 2020. Vyhlásil to pre web Slovenského atletického zväzu www.atletika.sk.

"Na margo témy veku poviem iba toľko: ak sa Francúz Diniz stal vlani majstrom sveta v 39 rokoch a zašliapal druhý najrýchlejší čas histórie, ak fenomenálny Poliak Korzeniowski získal olympijské zlato v Aténach 2004 ako 36-ročný, tak prečo by to Maťo nemohol zvládnuť v Tokiu, kde bude mať 37 rokov?" položil si Spišiak rečnícku otázku.

Na augustovom berlínskom šampionáte patril Matej Tóth v chodeckých pretekoch na 50 km, kde získal striebro, k najstarším. Iba Španieli Jesús Ángel García, José Ignacio Díaz a Marco de Luca z Talianska sa narodili skôr ako on.

"Matej je na tom stále zdravotne aj fyzicky veľmi dobre, tréningy zvláda bez komplikácií. Má širokú podporu na všetkých úrovniach - najmä však v rodine, čo je azda najdôležitejšie," zdôraznil Matej Spišiak pre www.atletika.sk. "Ďalšie dva roky jeho kariéry budú najmä o veľkej olympijskej motivácii a zároveň o mentálnom nastavení. Myslím si, že ho chôdza stále baví. Má rád výzvy, jednou z nich je aj konfrontácia s mladšími súpermi. Kvalitne odrobený tréning, dobré výsledky testov či úspešné preteky ho ešte vždy dokážu nadchnúť."

Viac o téme: Matej Tóth Matej Spišiak
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Radovan Stoklasa
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články