Williamsová si zarobila na poriadny problém: Súperky už začali kričať, hrá neférovú hru!

Serena Williams
Serena Williams

NEW YORK - Všetci športovci sú si rovní, niektorí sú si rovnejší. Taký názor má teraz Svetlana Kuznecovová na Serenu Williamsovú. Za všetko môže benevolencia dopingovej agentúry, ktorá americkej hviezde odpustila absenciu na prehliadke.

Antidopingová agentúra USADA si naplánovala v júni kontrolu legendárnej tenistky Sereny Williamsovej, tá však nebola doma a úradníčka jej napísala túto kontrolu ako neabsolvovanú. Pre športovca je každá absencia problémom, pretože za tri takéto prehrešky nasleduje okamžitá suspendácia. 

Čuduj sa svete, Williamsovej toto porušenie pravidiel prešlo. Nadriadení kontrolórky všetko vybavili a konkurentky Sereny cítia zradu. Všetky, vrátane Svetlany Kuznecovovej. "Nie som si istá, čo sa tam stalo, ale viem, že Serena má ďaleko väčšie slovo než ktokoľvek na mužskom okruhu. Serene sa povoľujú veci, o ktorých sa ostatným ani nesníva. V takej situácii by radu hráčov povedali, aby zmĺkli, prípadne by proti nim boli podniknuté ďalšie kroky," posťažovala sa ruská tenistka. 

Serena celú kauzu okomentovala a rozčuľovala sa. "Ale Williamsové nikdy nebudú ohrozené ďalšími krokmi. Neviem, koľkokrát bola testovaná na doping, ale vyzerá to, že sme na tom všetky podobne. Na druhú stranu, ak má pocit, že sa s ňou zachádza nefér, prečo to nepovie zodpovedným úradom? Každý má právo na názor," dodala Kuznecovová. 

Kuznecová pritom nie je prvá, kto sa pustil do jednej z najlepších hráčok tenisovej histórie. Na US Open si otvoril ústa aj Roger Federer. "Zašla až príliš ďaleko," okomentoval švajčiarsky velikán vyjadrenie Williamsovej o tom, že ženy sú na kurtoch diskriminované. 


Tagy: Serena Williamsová Svetlana Kuznecovová

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP Photo/Adam Hunger

DISKUSIA