VIDEO Veľká kontroverzia a nečakaný výsledok v boxerskom megasúboji: Svet vie, aká je pravda!

Deontay Wilder v súboji s Tysonom Furym
Deontay Wilder v súboji s Tysonom Furym

LOS ANGELES - Zápas medzi americkým boxerom Deontayom Wilderom a jeho britským súperom Tysonom Furym sa skončil v noci na dnes v Los Angeles bez víťaza. Trojica rozhodcov po vyrovnanom priebehu pridelila obom boxerom rovnako bodov. Wilder tak zostáva majstrom sveta v ťažkej váhe organizácie WBC.

Američan bol v stretnutí dvoch doteraz neporazených boxerov u stávkových kancelárií jasným favoritom. Hlavne preto, že jeho súper sa vrátil do ringu po dlhej prestávke a jeho forma bola veľkou neznámou. Fury si však viedol skvele, s neuveriteľnou energiou sa zdvihol aj po dvoch úderoch, ktoré ho poslali na zem v deviatom a dvanástom kole, a podľa mnohých komentátorov mal mať v konečnom účtovaní na konte viac bodov.

Wilder doteraz vyhral všetkých 40 stretnutí z toho 39 pred limitom, ale tentoraz mal problémy. Fury, ktorý od víťazstva nad Vladimirom Kličkom pred tromi rokmi neboxoval, sa vrátil do ringu vo veľkom štýle. Odolal všetkým tvrdým útokom a predviedol lepšiu techniku ​​ako súper. Prežil aj kritické deviate koleso, na ktoré si Wilder zrejme naplánoval rozhodujúci útok. Znovu vstal aj v záverečnom kole a bol presvedčený, že keď sa udrží na nohách až do konca, stane sa víťazom.

Po remíze neskrýval svoje sklamanie. "Dvakrát som bol na zemi, napriek tomu som veril, že som vyhral. Ale sme na súperovej pôde. Svet vie, aká je pravda," vyhlásil Fury. "S dvoma knockoutmi som víťaz ja. Nie je pravda, že by on mal zápas pod kontrolou. Nebol som zranený a mal som ešte dosť síl," odmietol Wilder úvahy o tom, že by dnes prehral.

Experti, diváci a dokonca ani rozhodca sa nezhodli na tom, kto bol v jednom z najnapínavejších duelov posledných rokov lepší. Jeden arbiter prisúdil tesné víťazstvo na body Wilderovi, druhý rovnako tesne uprednostnil Furyho a tretí dal obom rovnako bodov. Zrodila sa tak v boxe pomerne neobvyklá remíza.

Wilder vďaka nej uhájil pás organizácie WBC a v apríli budúceho roka by sa mal vo Wembley stretnúť s ďalším Britom Anthonym Joshuom, ktorý drží pásy šampióna organizácií WBA, WBO, IBF, o to, kto je najlepším boxerom súčasnosti. Po dnešnej remíze však nie je vylúčené, že ešte predtým dôjde na odvetu.

Aspoň Fury si ju veľmi želá. "Stopercentne na ňu dôjde. Sme dve najlepšie ťažkej váhy planéty. A potom už je tu len jedno kurča. Joshua, kde si?" vyhlásil svojím typickým štýlom. Ani Wilder by sa repríze dnešného duelu nebránil. "Neviem, či to bude hneď budúci zápas, ale mali by sme si to zopakovať," naznačil, že ani on nie je s remízou spokojný.

Wilderovi by mal zápas vyniesť podľa odhadov predaja televíznych práv 14 miliónov dolárov. Fury dnes zarobil približne desať miliónov dolárov.


Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Mark J. Terrill; Video: Twitter/Osas Cruz

DISKUSIA