VIDEO Fury v zápase roka ukázal srdce bojovníka: Wilder ho dvakrát poslal k zemi, ale nestačilo to

Deontay Wilder v súboji s Tysonom Furym
Deontay Wilder v súboji s Tysonom Furym

LOS ANGELES - Americký boxer Deontay Wilder obhájil opasok v superťažkej hmotnostnej kategórii organizácie WBC, sobotňajší súboj s Britom Tysonom Furym sa však skončil nerozhodne. Deväťnásobný svetový šampión síce Furyho dvakrát poslal k zemi, ten zvládol obe počítania a diváci v Los Angeles tak videli všetkých 12 kôl.

Vzácnu vyrovnanosť stretnutia napokon potvrdili aj rozhodcovia, ktorí nedokázali určiť víťaza. Jeden z arbitrov rozhodol 115:111 v prospech Američana, druhý 114:110 v prospech Furyho a tretí rozhodca ohodnotil oboch nerozhodne 113:113. Wilder i Fury zostali naďalej nezdolaní.

Obhajca opasku nebol z nerozhodného verdiktu nadšený. "Dvakrát som ho poslal k zemi, myslím si, že to je dosť na to, aby som zvíťazil. Celý čas som si veril, vedel som, že triafam presne. Myslím si, že to bol dobrý zápas. Obaja sme do toho dali všetko. Sme najlepší na svete a navzájom sa rešpektujeme," povedal ešte v ringu Wilder, ktorý má po sobote medzi profesionálmi bilanciu 40-0-1 (39 KO). Brit má v profiringu 27 triumfov (19 KO) a jedinú remízu.

Obaja boxeri sa zhodli, že by sa mal duel opakovať. "Na sto percent bude odveta. Obaja sme šampióni, sme dvaja najlepší bojovníci v superťažkej hmotnosti, ale ja som o niečo lepší," uviedol Fury, ktorému nezáleží na tom, kde sa odveta uskutoční, hoci tentoraz mal výhodu domáceho prostredia Wilder. "Keď sa stretnú dvaja bojovníci, je z toho skvelý súboj. Teraz sme to potvrdili a som pripravený si to zopakovať," zhodnotil Američan.

"Bol som mimo ringu takmer tri roky a nenechal som sa knockoutovať. Ukázal som srdce bojovníka a vždy som sa postavil. Ďakujem Wilderovi za šancu bojovať s ním. Boh žehnaj Amerike," povedal Fury v Staples Center, kde počas roka hrajú svoje domáce zápasy hokejisti Los Angeles Kings. Pre Furyho išlo o tretí súboj po dlhej prestávke spôsobenej depresiami a následnou komplikovanou liečbou. Predtým v novembri 2015 získal opasky organizácii WBA (Super), IBF, WBO, IBO triumfom nad legendárnym Ukrajincom Vladimirom Kličkom.

Wilder je svetovým šampiónom WBC od roku 2015, keď získal opasok triumfom nad Kanaďanom Bermanom Stivernom, ktorý s "Bronzovým bombardérom" až dosiaľ ako jediný ustál plný počet kôl.

Kto mal podľa vás bližšie k víťazstvu?

Hlasovalo: 170


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA