VIDEO Strhujúca bitka o sever Londýna divokou prestrelkou, Chelsea s Fulhamom nezaváhala

Pierre-Emerick Aubameyang oslavuje úvodný gól z penalty do bránky TottenhamuPierre-Emerick Aubameyang oslavuje úvodný gól z penalty do bránky Tottenhamu Zdroj: TASR/AP

LONDÝN - V severolondýnskom derby videli diváci šesť gólov a dva obraty. Prvý polčas sa skončil 2:1 v prospech Tottenhamu, keď na premenenú penaltu Pierra-Emericka Aubameyanga odpovedali po priamom kope hlavou Eric Dier a taktiež z pokutového kopu Harry Kane. Lenže po prestávke prišla smršť "kanonierov", druhýkrát sa presadil Aubameyang, víťazný gól dal presnou strelou pod brvno spoza šestnástky Alexandre Lacazette a o dve minúty na to ušiel hosťujúcej obrane Lucas Torreira a nezaváhal.

Bitka o západný Londýn sa skončila triumfom Chelsea, ktorá zdolala Fulham 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. O jej góly sa postarali Pedro a Ruben Loftus-Cheek. "Modrí" zabrali naplno po dvoch dueloch, nováčik z Fulhamu je na chvoste súťaže.

Chelsea - Fulham 2:0 (1:0)
Góly: 4. Pedro, 82. Loftus-Cheek

Arsenal Londýn - Tottenham 4:2 (1:2 )
Góly: 10. a 56. Aubameyang (prvý z pok. kopu), 74. Lacazette, 77. Torreira - 30. Dier, 34. Kane (z pok. kopu), ČK: 85. Vertonghen (Tottenham) po druhej ŽK

Viac o téme: Tottenham Hotspur FC Arsenal Londýn
  • Zdroj: športky