Každá skupina je svojím spôsobom ťažká: Ohlasy európskych trénerov na žreb

Joachim Löw a Didier Deschamps
Joachim Löw a Didier Deschamps

DUBLIN - Ohlasy trénerov futbalových reprezentácií na žreb kvalifikácie majstrovstiev Európy 2020, ktorý sa uskutočnil v nedeľu popoludní v írskom Dubline (zdroje: UEFA, L'Équipe):

Roberto Mancini (tréner Talianska): "Je to dobrý žreb, cieľom bolo vyhnúť sa Nemecku. Výborné mužstvo však má aj Bosna. Na papieri vyzerá naša skupina dobre, ale treba to potvrdiť na ihrisku. Musíme sa zlepšiť, aby sme opäť boli favoritom na celkové víťazstvo. Taliansko si zaslúži byť znovu na vrchole."

Didier Deschamps (tréner Francúzska): "Niektoré tímy poznáme dobre, pretože sa s nimi pravidelne stretávame, napríklad Albánsko a Island. Čaká nás cesta do Turecka, kde vždy býva veľmi horúca atmosféra. Dnes si uvedomujeme, že všetky zápasy budú ťažké. Kvalifikácia je dlhý proces, musíme získať viac bodov ako naši súperi. Neexistuje priestor na ľahkovážnosť, musíme k tomu pristúpiť seriózne."

Roberto Martínez (tréner Belgicka): "So žrebom nie som ani spokojný ani nespokojný. Rusko je mužstvo s veľkou sebadôverou, ktoré je schopné zdolať veľké tímy. Škótsko s vami tiež vždy hrá vyrovnanú partiu."

Fernando Santos (tréner Portugalska): "Na dve postupové miesta z našej skupiny sú traja kandidáti a Portugalsko je jeden z nich. Vyhli sme sa Nemecku, ale dá sa aj povedať, že oni sa vyhli nám. Ukrajina a Srbsko sú ťažkí protivníci - obaja postúpili zo svojich skupín v európskej Lige národov. Nebude to jednoduché ani proti Litve a Luxembursku, ktoré rýchlo napreduje. Čaká nás náročná skupina a musíme byť na to pripravení."

Ronald Koeman (tréner Holandska): "Máme v skupine Nemecko, najsilnejšie mužstvo z druhého koša. Nedávno sme proti nemu hrali, poznáme ho a ono pozná nás. Zvyšní súperi sú akceptovateľní. Z dnešného žrebu mám dobré pocity."

Joachim Löw (tréner Nemecka): "Naša skupina je neuveriteľne ťažká, favoritmi sú Nemecko a Holandsko. Obidve krajiny by mali postúpiť na záverečný turnaj majstrovstiev Európy v roku 2020. Zaujímavým súperom je aj Severné Írsko. Tešíme sa už na budúci rok."

Gareth Southgate (tréner Anglicka): "Vyhli sme sa niekoľkým silným mužstvám, takže sa musíme uistiť, aby sme sa dobre pripravili na naše zápasy. Keď hráte proti menej známym tímom, ich motivácia hrať proti Anglicku je neskutočne veľká a na trávniku súpera to môže byť ešte horšie. Neexistujú pre nás žiadne výnimky, musíme byť pripravení a ukázať to na ihrisku. Sme jedno z hostiteľských miest, chceme sa dostať na finálový turnaj."

Luis Enrique (tréner Španielska): "Každá skupina je svojím spôsobom ťažká, predovšetkým po žrebe ako tento, ale sme spokojní."

Zloženie skupín v kvalifikácii o postup na futbalové majstrovstvá Európy v roku 2020:

A-skupina: Anglicko, Česko, Bulharsko, Čierna Hora, Kosovo
B-skupina: Portugalsko, Ukrajina, Srbsko, Litva, Luxembursko
C-skupina: Holandsko, Nemecko, Severné Írsko, Estónsko, Bielorusko
D-skupina: Švajčiarsko, Dánsko, Írsko, Gruzínsko, Gibraltár
E-skupina: Chorvátsko, Wales, SLOVENSKO, Maďarsko, Azerbajdžan
F-skupina: Španielsko, Švédsko, Nórsko, Rumunsko, Faerské ostrovy, Malta
G-skupina: Poľsko, Rakúsko, Izrael, Slovinsko, Macedónsko, Lotyšsko
H-skupina: Francúzsko, Island, Turecko, Albánsko, Moldavsko, Andorra
I-skupina: Belgicko, Rusko, Škótsko, Cyprus, Kazachstan, San Maríno
J-skupina: Taliansko, Bosna a Hercegovina, Fínsko, Grécko, Arménsko, Lichtenštajnsko


Tagy: Nemecko kvalifikácia Žreb EURO 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
AP Photo/Michael Probst

DISKUSIA