Talentovaný Mick Schumacher prehovoril o svojom otcovi: Pokojne ma s ním porovnávajte

Nemec Mick Schumacher
Nemec Mick Schumacher

MNÍCHOV - Nemecký jazdec Mick Schumacher bude od budúcej sezóny pôsobiť v seriáli F2. Syn sedemnásobného majstra sveta F1 Michaela Schumachera získal v nedávno skončenej sezóne titul v F3 a čoraz viac fanúšikov aj odborníkov sa zhoduje, že jablko nepadlo ďaleko od stromu.

"Nemám žiadny problém, keď ma porovnávajú s otcom, pretože môj otec je najlepší, takže je to môj vzor. Dokonca aj ostatní majstri sveta sa s ním porovnávajú," povedal 19-ročný pretekár pre nemeckú televíziu a následne si zaspomínal na svoje začiatky. "Bolo to na našej domácej motokárovej dráhe a jedného dňa sa ma otec spýtal, či to chcem robiť profesionálne."

Odpoveď bola samozrejme pozitívna a Mick celému svetu ukazuje, že sa rozhodol správne. V minulej sezóne v F3 Osemkrát v pretekoch vyhral a 14-krát stál na pódiu. Bola len otázka času, kedy sa posunie do F2. "Chcem ďalej zlepšovať moje technické skúsenosti a vodičské schopnosti. Preto je môj krok logický," uviedol Schumacher.  René Rosin, vedúci tímu Prema, za ktorý Schumacher jazdil, označil Nemca ako mimoriadne talentovaného pretekára.


Tagy: Michael Schumacher Mick Schumacher

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR/AP/Kamran Jebreili

DISKUSIA