Hamšíka žreb veľmi nepotešil: Bude to ťažké! Takto zhodnotil súperov Slovenska

Na snímke hráč slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred štvrtkovým zápasom F-skupiny kvalifikácie na MS 2018 Škótsko - Slovensko
Na snímke hráč slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred štvrtkovým zápasom F-skupiny kvalifikácie na MS 2018 Škótsko - Slovensko

DUBLIN - Slovenská futbalová reprezentácia bude bojovať o účasť na majstrovstvách Európy 2020 v kvalifikačnej E-skupine s úradujúcimi vicemajstrami sveta Chorvátmi, semifinalistami ostatného kontinentálneho šampionátu Walesanmi, susedmi s Maďarska a hráčmi Azerbajdžanu. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v írskom Dubline, v ktorom národný tím SR vytiahli z tretieho zo šiestich výkonnostných košov podľa umiestnenia v skupinovej časti európskej Ligy národov 2018/2019.

Slovákov z osudia vytiahol niekdajší portugalský reprezentant Nuno Gomes a priradil ich do "éčka" k úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom a "bronzovému" tímu z ME 2016 - Walesanom. K týmto mužstvám v neskoršom priebehu žrebu pribudli aj Maďarsko a Azerbajdžan. Spomedzi týchto súperov sa slovenská reprezentácia v minulosti v eliminačných cykloch stretla s Walesom, Maďarskom a Azerbajdžanom. Tím spod Tatier v žiadnej z doterajších kvalifikácii nenatrafil na Chorvátov. 

 "Podľa mňa je to ťažký žreb. Máme tam favorita z Chorvátska, vicemajstra z ostatných majstrovstiev sveta. Wales je veľmi nepríjemný súper, aj keď sme s ním odohrali vyrovnanú partiu pred dvoma rokmi na európskom šampionáte vo Francúzsku. Zverenci trénera Ryana Giggsa hrajú nepríjemný futbal s nepríjemným rozostavením. Je zaujímavé, že proti Maďarsku som ešte nehral. Teším sa na stretnutia proti našim susedom, lebo majú dobrých fanúšikov. Vo veľkom počte ich podporujú doma a aj vonku. Dvojzápasy proti Maďarsku budú vypredané. Azerbajdžan nie je ťažký protivník, ale zdôrazňujem, že ho v žiadnom prípade nemôžeme podceniť. Je to však súper, proti ktorému by sme mali získať šesť bodov," uviedol kapitán Slovenska Marek Hamšík na svojej webovej stránke. 


Tagy: Marek Hamšík Slovensko žreb Wales

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA