VIDEO Banská Bystrica uspela v stredoslovenskom derby, Košice doma zdolali Trenčín

Na snímke šarvátka, Ivan Ďatelinka (Banská Bystrica) a Miloš Klemen (Zvolen)Na snímke šarvátka, Ivan Ďatelinka (Banská Bystrica) a Miloš Klemen (Zvolen) Zdroj: TASR - Lenka Krošláková

ZVOLEN - Hráčom Zvolena chýbal iba malý krok, aby po troch dueloch bodovali naplno, no napokon na regionálneho rivala z Banskej Bystrice nestačili 2:3 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom zápase 29. kola hokejovej Tipsport ligy. Pohronské derby začali lepšie hosťujúci Banskobystričania, ktorí vďaka gólu Guillauma Asselina viedli po prvej tretine.

O obrat domáceho Zvolena sa zaslúžili tečom Marko Pöyhönen a po kombinačnej akcii Petr Obdržálek. Hrdinom "baranov" sa stal Éric Faille. Ten najprv 43 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby poslal duel do predĺženia a napokon premenil aj samostatný nájazd.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 29. kolo - nedeľa:

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Pöyhönen (Kytnár, Handlovský), 44. Obdržálek (Šišovský, D. Růžička) - 8. Asselin (Higgs), 60. É. Faille (T. Surový, Nemčík), rozhodujúci sam. nájazd É. Faille
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec - Výleta, Vyšný, 2914 divákov

Zostavy:
Zvolen: Skapski - Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Fraser, Holovič - Obdržálek, Špirko, Vandas - P. Zuzin, Mitchell, Kelemen - Michal Chovan, Kytnár, Handlovský - Šišovský, S. Petráš, Andrisík
Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec - Asselin, Higgs, Selleck - J. Sýkora, É. Faille, Zigo - Kabáč, Češík, Gabor - Lichanec, T. Surový, A. Šťastný - R. Varga,

Košice ukončili sériu prehier, doma zdolali Trenčín

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad Trenčínom 4:0. Po bezgólovej prvej tretine sa dostali do vedenia v 25. min, keď skóroval kanadský legionár Evan Brophey. O sedem minút neskôr zverenci Romana Šimíčka zdvojnásobili svoj náskok.

V presilovej hre sa prvýkrát v košických farbách presadil Igor Ignatuškin. "Oceliari" definitívne zlomili súpera v úvode tretej tretiny, keď už po dvanástich sekundách prekonal Michala Valenta najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy. Majster sveta zo švédskeho Göteborgu uzavrel "gólový film" stretnutia v predposlednej minúte, keď ťažil zo spolupráce s Petrom Kafkom. Košice si víťazstvom 4:0 nad vicemajstrom napravili chuť po dvoch tohtotýždňových prehrách a zároveň bodovali už v šiestom dueli v sérii. Naopak, Trenčín prehral na ľade súpera už jedenásty zápas v sezóne.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Spilar), 41. L. Nagy (Kafka), 59. L. Nagy (Kafka)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik - Tvrdoň, Smrek, 3583 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar - L. Nagy, Brophey, Kafka - Suja, Ignatuškin, M. Haščák - Šoltés, Galamboš, Spilar - Š. Petráš, Klíma, Hričina - Jokeľ
Trenčín: M. Valent - D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Luža, Pač - Sojčík, Radivojevič, J. Švec - Bartovič Sádecký, T. Varga - J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec - O. Mikula, Špankovič

Poprad na ľade Detvy takmer premrhal štvorgolový náskok

Hokejisti Popradu zdolali Detvu 4:3. Štyridsať minút dominovali, strelili štyri góly, pričom sa hetrikom zaskvel Patrik Svitana. Vyzeralo to na vysoké víťazstvo "kamzíkov", ale domáci sa v tretej tretine obdivuhodne vzchopili. Po góloch Jakuba Žilku, Michala Murčeka a Michaila Kukleva znížili náskok hostí na rozdiel gólu a na vyrovnanie mali k dispozícii ešte jedenásť minút. Zverenci Josefa Tureka si vypracovali tlak, záverečných 40 sekúnd hrali v šestici, ale štvrtý gól sa im nepodarilo streliť. Poprad to napokon zvládol a vďaka plnému bodovému zisku sa dotiahol na druhý Zvolen. Naopak, Detva prehrala šiesty duel v sérii a figuruje až na jedenástom mieste.

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
Góly: 41. J. Žilka, 43. Murček (Hraško, Puliš), 49. Kuklev (V. Fekiač, Matúš Chovan) - 4. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič), 6. Kundrik (R. Václav), 26. P. Svitana (Fabian, Mlynarovič), 29. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Németh (Maď.) - Krajčík, Árkovics (Maď.), 264 divákov

Zostavy:
Detva: Zalivin (29. Petrík) - Kuklev, F. Fekiač, Hraško, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, Gachulinec - Puliš, P. Valent, M. Surový - J. Žilka, Z. Král, Martin Ďaloga - R. Gašpar, Murček, Ščurko - Giľák, V. Fekiač, Tibenský
Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - S. Takáč, Zagrapan, Abdul - R. Macík, L. Paukovček, Belluš - R. Václav, Kundrik, Valigura

Miškovec doma rozstrieľal Nové Zámky

Hokejisti Miškovca si nečakane hladko poradili s Novými Zámkami 6:2. Maďarské družstvo posadili na koňa presilovky, prvá tretina sa skončila 2:0 v jeho prospech práve po góloch z nich. Aj v ďalšom priebehu domáci dominovali, keď v 47. min strelil Ziga Pance svoj druhý gól, bolo to už 5:1. Miškovec bodoval naplno v štvrtom stretnutí po sebe

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MHC Mikron Nové Zámky 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Góly: 17. J. Vas (Szirányi), 18. J. Milam (Magosi, Kulmala), 22. Pance (Kulmala), 37. Magosi (R. Harrison), 47. Pance (J. Vas), 52. Magosi (J. Vas) - 25. Dundáček (J. Jurík, Zbořil), 55. B. Fábry (Ondrušek, Hain)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Bajtek (Nové Zámky) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel - Gajan, Frimmel, 1110 divákov

Zostavy:
Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Hajós, Ritó
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Dundáček, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hain, Zaťko - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb - Ľ. Buc, Ondrušek, Slávik

Víťazná séria Nitry pokračuje

Hokejisti Liptovského Mikuláša podľahli v dohrávke 18. kola najvyššej slovenskej súťaže Nitre 2:3 po predĺžení. Lepšie začali domáci, ktorí si v prvom dejstve vypracovali dvojgólový náskok. V 10. min bekhendovou strelou otvoril skóre Matej Bača a o tri minúty neskôr zakončil bratskú spoluprácu Hunovcov svojím ôsmim gólom v sezóne Richard. V polovici zápasu však vsietil kontaktný gól Lane Scheidl a v 55. minúte zužitkoval prečíslenie dvoch proti jednému gólom Kale Kerbashian. Na Spiši sa po góloch kanadských útočníkov muselo predlžovať, ale navyše sa hralo len 48 sekúnd. Po vhadzovaní v útočnom pásme sa dostal k puku Samuel Buček a osamotený pred Antonom Kislicynom nezaváhal. Zverenci Antonína Stavjaňu vyhrali ôsmy duel po sebe a patrí im piate miesto tabuľky so ziskom 57 bodov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) - hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 10. M. Bača (Uram, Uhrík), 13. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška) - 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. S. Buček (Bortňák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Soós (Maď.) - Jobbágy, Soltész (Maď.), 180 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn - Nádašdi, M. Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, R. Suchý, J. Nemec - Heikkilä, Oško, Uram - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - A. Lištiak, Uhrík, Žiak - A. Tamáši, M. Piatka, Števuliak
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška

Žilina uspela v zápase s Budapešťou

Hokejisti Žiliny opäť po troch dueloch okúsili chuť víťazstva, MAC Budapešť zdolali 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 29. kola Tipsport ligy. Na gól Petra Beránka z prvej tretiny dokázalo družstvo z hlavného mesta Maďarska ešte zareagovať, keď sa presadil v úvode druhej časti hry István Terbócz. Lenže po zásahu Jiřího Kučného už žlto-zelení vedenie nepustili. Žilina je naďalej posledná, na svojho nedeľňajšieho súpera, ktorý drží pozíciu zaručujúcu play-off, stráca päť bodov.

MsHK DOXXbet Žilina - MAC Budapešť (Maď.) 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 12. Beránek (Barta, J. Ručkay), 27. Kučný (Hvila), 42. J. Ručkay (Beránek), 60. Rudolf Huna (J. Ručkay, Kučný) - 22. Terbócs (Odnoga), 59. Terbócs (Burt, J. Dudás)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc st., Müllner - Daniel Konc ml., Šefčík, 503 divákov

Zostavy:
Žilina: Mikoláš - Dubeň, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, Hrazdíra, Žilin - Balej, Podešva, Hvila - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, J. Ručkay, Barta - J. Milý, D. Rehák, Síkela
Budapešť: Rajna - J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Macaulay, Pozsgai - Bodó, C. Langkow, K. Nagy - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Szabad, Terbócs, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica