VIDEO Inter na ihrisku AS Rím dvakrát viedol, nakoniec si odváža iba bod

Patrik Shick a Milan Škriniar v súbojiPatrik Shick a Milan Škriniar v súboji Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

RÍM - Futbalisti Interu Miláno remizovali na pôde AS Rím 2:2 v rámci 14. kola najvyššej talianskej súťaže. Skóre stretnutia otvoril senegalský útočník Keita Baldé, ale krátko po prestávke vyrovnal vydarenou strelou spoza šestnástky Cengiz Ünder. V 66. min poslal hostí do opätovného vedenia presnou hlavičkou Mauro Icardi, ale no gólový účet stretnutia uzavrel z pokutového kopu Srb Aleksandar Kolarov.

Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za "nerazzurri" celý zápas. Po neúplnom 14. kole figuruje Inter na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako tretí Neapol. Rimania sú siedmi, tesne za pohárovými priečkami.

V úvodnom zápase nedeľňajšieho programu uspelo AC Miláno, ktoré na domácom trávniku zdolalo nováčika z Parmy 2:1. Hostia sa síce na začiatku druhého polčasu ujali vedenia zásluhou Roberta Ingleseho, ale "rossoneri" vo zvyšku duelu otočili skóre vo svoj prospech. V 55. minúte sa presadil mladý útočník Patrick Cutrone a o štvrťhodinu neskôr premenil pokutový kop stredopoliar Franck Kessie.

Serie A - 14. kolo:
AS Rím - Inter Miláno 2:2 (0:1)
Góly: 51. Ünder, 73. Kolarov (z 11 m) - 37. Keita, 66. Icardi
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

AC Miláno - Parma Calcio 1913 2:1 (0:0)
Góly: 55. Cutrone, 71. Kessie (z 11 m) - 49. Inglese

Frosinone Calcio - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 14. Cassata - 77. Farias, ČK: 85. Barella (Cagliari)

US Sassuolo Calcio - Udinese Calcio 0:0

FC Turín - FC Janov 2:1 (2:1)
Góly: 45.+2 Ansaldi, 45.+4 Belotti (z 11 m) - 37. Kouame, ČK: 28. Romulo (Janov)

AC Chievo Verona - SS Lazio Rím 1:1 (1:0)
Góly: 25. Pellissier - 66. Immobile

Viac o téme: Inter Miláno Milan Škriniar As Rím