VIDEO Tvrdý knokaut rozhodol titulový zápas: Porazený boxer je stále v umelom spánku!

Kanadského boxera Adonisa Stevensona tvrdo knokautoval Ukrajinec Oleksandr Gvozdyk
Kanadského boxera Adonisa Stevensona tvrdo knokautoval Ukrajinec Oleksandr Gvozdyk

QUEBEC CITY - Kanadský boxer Adonis Stevenson zostáva v umelom spánku po knokaute od Ukrajinca Oleksandra Gvozdyka v sobotnom zápase o titul majstra sveta v poloťažkej váhe verzie WBO. Jeho stav sa však zlepšuje, lekári ho zmenili z kritického na stabilizovaný.

"Sú to relatívne pozitívne správy. Je v kontrolovanom bezbolestnom stave. Jeho rodina, žena Simone a celá promotérska skupina by sa chceli poďakovať všetkým ľuďom, ktorí mu poslali povzbudzujúce správy. Hneď, ako budeme mať nejaké novinky, budeme o nich verejnosť informovať," citovala agentúra AP promotéra Yvona Michela.

Štyridsaťjedenročný Stevenson inkasoval v 11. kole duelu v Quebecu od Gvozdyka sériu úderov do hlavy, zrútil sa k zemi a rozhodca zápas predčasne ukončil. Kanaďana museli odniesť z haly na nosidlách, sanitka ho odviezla do miestnej nemocnice. Od roku 2013, keď Stevenson získal titul po triumfe nad Chadom Dawsonom, ho 10-krát úspešne obhájil, až prišiel duel s Gvozdykom. Stevenson prehral prvý zápas od roku 2010, vôbec prvý na kanadskej pôde, v profiringu má bilanciu 29-2-1. Gvozdyk je v 16 súbojoch stále nezdolaný.


Tagy: WBO Adonis Stevenson Oleksandr Gvozdyk

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Jacques Boissinot; Video: youtube

DISKUSIA