Slovenskí reprezentanti hodnotia kvalifikačný žreb: Nečaká nás nič jednoduché, ale...

Martin Dúbravka v súboji s Holandskom
Martin Dúbravka v súboji s Holandskom

BRATISLAVA - Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka si želal Anglicko, nedeľňajší žreb kvalifikácie ME 2020 v írskom Dubline prisúdil Slovákom do E-skupiny Chorvátov, Walesanov, Maďarov a národný tím Azerbajdžanu. Na kontinentálny šampionát pôjdu dve najlepšie mužstvá z desiatich eliminačných skupín.

"Postúpiť môže hocikto. Myslím si, že je to vyrovnaná skupina. Vicemajster sveta Chorvátsko je, samozrejme, favoritom skupiny, nečaká nás nič jednoduché," uviedol v reakcii na oficiálnom webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ) 29-ročný Dúbravka, ktorý pôsobí na klubovej úrovni v anglickej Premier League v tíme Newcastle United. "Osobne som si prial opäť sa stretnúť s Anglickom, pretože to bol veľký zážitok zahrať si proti nim vo Wembley. Nevadí, máme v skupine zaujímavé mužstvá. Čerešničkou pre fanúšikov bude zápas s Maďarskom, kde to bude doma určite veľmi vyhecované. Čakajú nás zaujímavé duely. Pevne verím, že tú pohodu, ktorá vždy bola v reprezentačnom tíme, prenesieme opäť aj do týchto stretnutí a pobijeme sa o postup."

Aj defenzívny stredopoliar Stanislav Lobotka vyjadril spokojnosť, že jedným z protivníkov A-tímu SR v budúcoročnej kvalifikácii ME bude Maďarsko. "Skupina je veľmi vyrovnaná. Sú tam tri či štyri tímy, ktoré pokojne môžu postúpiť, pre fanúšikov to bude zaujímavé. Ja osobne som veľmi spokojný. Nemal som pred žrebom nejaké tímy, ktoré by som chcel alebo nechcel. Som rád, že je tam Maďarsko, bude to taký vypätý zápas, rovnako ako s Českom. Naša skupina je hrateľná, mohli sme dostať aj horších súperov. Budeme sa s tým musieť popasovať a postúpiť," zhodnotil protivníkov 24-ročný hráč španielskeho klubu Celta Vigo. "Je to náročná skupina. Budú to ťažké duely. Uvidíme, či budeme spokojní po tejto kvalifikácii, najlepšie je všetko hodnotiť až po jej absolvovaní. Dáme do toho všetko, budeme sa snažiť zvíťaziť. Čakajú nás pekné zápasy, budeme potrebovať aj podporu našich fanúšikov," skonštatoval skúsený 31-ročný záložník Juraj Kucka, na klubovej úrovni hráč tureckého Trabzonsporu.

Adam Zreľák nemal v hlave súperov, ktorých by si želal do skupiny v budúcoročnej kontinentálnej kvalifikácii. "Určite ma však potešilo, že v tej našej nie sú Nemci a Španieli," priznal v reakcii pre web futbalsfz.sk 24-ročný útočník bundesligového 1. FC Norimberg a doplnil: "Máme vicemajstrov sveta Chorvátov, takže to nebude nič ľahké. Proti Walesu a Maďarsku nás tiež čakajú náročné zápasy, k tomu Azerbajdžan. Je to ťažká, vyrovnaná a veľmi zaujímavá skupina. Rozhodovať bude každý zápas. Verím, že budeme úspešní."

Talentovaný 20-ročný Dávid Hancko sa postupne etabluje na ľavej strane obrany v slovenskej reprezentácii. "Je to veľmi zaujímavá skupina. Veľmi sa teším na to, že keď dostanem ďalšiu šancu, budem si môcť vyskúšať takúto 'ostrú' kvalifikáciu. Pokiaľ ide o vyžrebovaných súperov, môžeme byť spokojní. Aj keď tam máme Chorvátov, vicemajstrov sveta. Verím, že sa nám podarí postúpiť na majstrovstvá Európy. To by bolo pre mňa najcennejšie, je to môj veľký sen. Protivníci sú zaujímaví, ťažko si vyberať pri dnešnej kvalite národných tímov. Treba sa čo najlepšie pripraviť a pracovať v kluboch," skonštatoval futbalista talianskej Fiorentiny Hancko.


Tagy: Slovensko Martin Dúbravka

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA