Guardiola prišiel o argentínskeho kanoniera: Ak by nastúpil, mohol by potom pauzovať až päť týždňov

Sergio Agüero
Sergio Agüero

LONDÝN - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola zrejme nebude môcť v najbližších zápasoch počítať so službami Sergia Agüera. Podľa lekárov anglického klubu existuje riziko, že by si mohol argentínsky útočník v prípade štartu obnoviť svalové zranenie a v tom prípade by vypadol až do januára.

"Doktori mi povedali, že Sergio nebude môcť hrať v najbližšom období. Ak by nastúpil, mohol by potom pauzovať štyri až päť týždňov. Za danej situácie, keď nás čaká množstvo zápasov, by sme neradili riskovali," povedal španielsky kouč pre agentúru AFP.

Historicky najlepší strelec "Citizens" vynechal sobotňajší duel s Bournemouthom a nepravdepodobný je aj jeho štart v najbližších stretnutiach s Watfordom a Chelsea. "Nie som si istý v tejto chvíli, či nastúpi. Komunikujem s lekármi každý deň, dávajú mi riporty a na základe toho sa rozhodnem," dodal Guardiola. Pri absencii Agüera, ktorý skóroval osemkrát v tejto sezóne Premier League, sa otvára väčší priestor v zostave Gabrielovi Jesusovi. Brazílčan zatiaľ dal v tomto ligovom ročníku len jeden gól.


Tagy: Pep Guardiola Manchester City Sergio Agüero

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR

DISKUSIA