Wilder sa nevie dočkať odvety, Fury: Verdikt bol darček pre môjho súpera!

Deontay Wilder v súboji s Tysonom Furym
Deontay Wilder v súboji s Tysonom Furym

LOS ANGELES - Americký boxer Deontay Wilder vyhlásil, že sa nevie dočkať odvety súboja s Britom Tysonom Furym a má na to dôvod. Sobotňajší súboj oboch velikánov profiringu o titul svetového šampióna v superťažkej hmotnosti organizácie WBC sa v Los Angeles skončil málo vídanou remízou. A po nej sa obaja aktéri cítili ukrivdení, lebo si verili na víťazstvo. Opasok šampióna zostal vo vlastníctve 33-ročného Wildera.

"Bol som agresívnejší a zasadil som viac efektívnych úderov. Na konci zvíťazil box alebo lepšie povedané - fanúšikovia. Už sa nemôžem dočkať súboja Wilder - Fury číslo 2," napísal na instagrame Wilder. Američan v deviatom a dvanástom kole poslal Furyho k zemi, lenže ten zvládol obe počítania a viacero pozorovateľov by rado videlo ako víťaza práve 30-ročného Brita,. Na jeho stranu sa v komentároch postavili aj bývalí svetoví šampióni Floyd Mayweather, Lennox Lewis, Tony Bellew či Carl Froch. Fury má za sebou skvelý tohtoročný comeback po problémoch s depresiami a komplikovanou liečbou. "Konečný verdikt o remíze je darček pre môjho súpera. V živote som nevidel horšie rozhodnutie. Myslím si, že sa bude snažiť vyhnúť odvete," skonštatoval Fury podľa webu BBC Sport.

Jeho promotér Frank Warren spolu s Britskou boxerskou radou určite budú požadovať od WBC ďalší súboj s Wilderom. Rovnaký názor zastáva aj súperiaca strana. Wilderov tréner Jay Deas uviedol, že chce, aby jeho zverenec dostal možnosť boxovať proti Furymu ešte pred zamýšľaným budúcoročným súbojom s Anthonym Joshuom o tituly v organizáciách IBF, WBO a WBA.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thanks to the city of #LosAngeles @staplescenterla @showtimeboxing and all the fans around the world that supported this David vs Goliath fight. It was an amazing fight and I wanted nothing but greatness to come from this. The fight lived up to the hype more than ever. When you put the best against the best, exciting things happens. I take nothing away from this fight but we won this fight. To beat the champion you must dominate the champ and to me I was the more aggressive fighter and landed the more affective punches. You saw the best #fury but you did not get the best #Wilder and I still managed to get the job done. This event brought more pressure than I expected, I just wanted the best for Boxing Here in America and Boxing in General In which lead me to get overly anxious to knock his head off so I abandoned the game plan. Did the count start 3-4 sec too late or Was the count too long is the question many Are asking and debating about. The ref #JackReiss is an amazing ref in which I’ve had the pleasure to work with on several occasions and he did a great job and at the end of the day #Boxing wins the #Fans are the real winner and I can’t wait for #WilderFury2 To end the controversial talk around the world once and for all!! Love, Love, love to all my fans! Blessings and see you guys again soon -Champ #BombZquad #AndStill @staplescenterla @showtimeboxing @premierboxing

Príspevok, ktorý zdieľa Deontay Wilder (@bronzebomber),


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA