VIDEO Odovzdávanie Zlatej lopty zatienil sexuálny škandál: Toto vyvolalo obrovskú kritiku!

Ada Hegerbergová sa stal prvou ženskou víťazkou Zlatej loptyAda Hegerbergová sa stal prvou ženskou víťazkou Zlatej lopty Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Vyhlásenie prvej ženskej držiteľky Zlatej lopty Ady Hegerbergovej zatienila aféra, za ktorú sa neskôr moderátor slávnostného večera Martin Solveig ospravedlnenil. Francúzsky DJ sa hneď na pódiu nórskej futbalistky opýtal, či "zatwerkuje". Vyvolal tak veľký rozruch na sociálnych sieťach a Vyslúžil si kritiku za sexizmus a nedostatok rešpektu.

Dvadsaťtriročná Hegerbergová reagovala na kontroverznú otázku ohľadom vyzývavého tanca, pri ktorom ženy trasú pozadím, zavrtením hlavy a poprsím "nie".
 
Solveig bezprostredne po slávnostnom parížskom večeri umiestnil na twitter video s ospravedlnením. "Som v šoku z toho, čo čítam na internete. Samozrejme som nechcel nikoho uraziť. Navyše nechápem, ako to niekto môže považovať za urážku, zvlášť keď sa na to pozriete ako na celok, pretože sme končili tancom na hudbu Franka Sinatru," uviedol francúzsky DJ. "Bol to len vtip a asi zle pochopený," dodal.
Sama Hegerbergová, ktorá sa pritom angažuje v boji za rovnoprávnosť medzi futbalistami a futbalistkami, vzala situáciu s nadhľadom. "Prišiel potom za mnou a ospravedlnil sa. Ja som to ale tak nebrala, neprišlo mi to sexistické. Trochu sme si zatancovali, mám Zlatú loptu, to je pre mňa najdôležitejšie," povedala nórska útočníčky Lyonu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Zlatá lopta Ada Hegerbergová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články