VIDEO Slovensko na MS prevalcovalo ďalšieho súpera: Bol z toho 18-gólový debakel

Radosť slovenských flrobalistov z góluRadosť slovenských flrobalistov z gólu

PRAHA - Slovenskí florbalisti skončili na prvom mieste v D-skupine na majstrovstvách sveta 2018 (1. - 9. decembra) v Prahe a vybojovali si účasť v kvalifikácii o postup do play-off, kde sa stretnú s Nemeckom. Zverenci trénera Petra Koutného triumfovali v utorňajšom záverečnom vystúpení v skupinovej fáze proti Singapuru suverénne 18:2. Reprezentanti SR nadviazali na prvé dva jednoznačné triumfy nad Kanadou 12:3 a Japonskom 15:1.

Slováci nechceli nechať pred viac ako päťtisícovou kulisou v O2 Arene v Prahe nič na náhodu a už v 37. sekunde otvoril skóre Lukáš Ujhelyi. Európsky tím naďalej nepoľavil a súkal súperovi jeden gól za druhým. Po druhej tretine bolo skóre zápasu už 13:0. Do tretej časti hry nastúpili Koutného zverenci s tradičnými zmenami v zostave, no nezdalo sa, že by v kanonáde mienili prestať. V úvode záverečného dejstva pridali reprezentanti SR ďalšie dva góly. V 47. min sa premiérovo dočkal i Singapur, nedôslednosť v obrane potrestal Juin Jie Ng, následne mohol outsider pridať aj ďalší zásah, ale výhodu presilovej hry nevyužil. V 53. min sa Singapur predsa len tešil opäť, na priebežných 2:15 znížil Siraaj Ramadhan. Tri minúty pred koncom skóroval Filip Čonka-Skyba, sedemnásty gól pridal po peknej individuálnej akcii Ladislav Gál. Stále to ešte nebol koniec. Výsledok pečatil až v poslednej minúte Michal Dudovič gólom z trestného strieľania.

Najproduktívnejším hráčom slovenského tímu sa stal aj do tretice Michal Dudovič, ktorý nazbieral šesť bodov za tri góly a tri asistencie. Dovedna má na konte už 16 bodov a je lídrom produktivity turnaja. Štyrmi gólmi do siete Singapuru sa prezentoval jeho dvaja spoluhráč Čonka-Skyba.

Reprezentanti SR nastúpia v kvalifikácii o postup do play-off proti Nemecku už v stredu od 10.00 h opäť v pražskej O2 Arene.

MS florbalistov 2018 - Praha - D-skupina - utorok:

O2 Arena
Slovensko - Singapur 18:2 (7:0, 6:0, 5:2)
Góly: 1. Ujhelyi (L. Gál), 4. Dudovič (Pažák), 6. L. Gál, 7. Kubovič (Kátlovský), 8. Ujhelyi (L. Gál), 17. Řezanina (Gašparík), 19. Pažák (Dudovič), 24. L. Gál (Gašparík), 27. L. Mráz (Machara), 29. Čonka-Skyba (Dudovič), 34. Dudovič (Řezanina), 36. Čonka-Skyba, 38. L. Mráz (E. Moravčík), 44. Kátlovský (L. Mráz), 46. Čonka-Skyba (Dudovič), 57. Čonka-Skyba (Řezanina), 59. L. Gál, 60. Dudovič - 47. Jie Ng (Shaharudin), 53. Ramadhan (Pasupathy)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Andersson a Wissman (obaja Švéd.), 5237 divákov

Zostava SR: Mazák - Řezanina, Koščo, Gašparík, Šefčík, Machara, E. Moravčík - Ujhelyi, Grlický, L. Gál - Dudovič, Pažák, Čonka-Skyba - Kubovič, Kátlovský, L. Mráz - Reguly, Kročko, Kríš