VIDEO Zvolen otočil zápas proti Liptovskému Mikulášu, Bystrica prerušila sériu Nitry

Radosť hráčov HKM Zvolen

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti Zvolena zvládli zápas predohrávky 35. kola Tipsport ligy a na ľade Spišskej Novej Vsi dokázali zvíťaziť nad Liptovským Mikulášom 4:1. Prvý gól stretnutia padol do siete Zvolena, keď sa za Liptákov presadil Števuliak.

Hostia dokázali presným zásahom odpovedať až v prostrednom dejstve a po góle Milana Kytnára svietilo na tabuli skóre 1:1. Do vedenia sa ale Zvolenčania dostali pomerne rýchlo a už po dvoch minútach od vyrovnávajúceho zásahu prekonal gólmana Juraja Hollého útočník HKM Garrett Mitchell. Pohodu na hokejky tímu spod Pustého hradu priniesol gólom na 3:1 Lukáš Handlovský. V tretej časti hry zavŕšil víťazstvo hosťujúceho mužstva Peter Zuzin, ktorý sa presadil 50 sekúnd po začiatku tretieho dejstva. Zvolenčania sa po prerušení šnúry štyroch prehier v sérii vrátili na čelo súťaže so 66 nazbieranými bodmi. Druhé Košice ich momentálne majú na konte 65, avšak majú k dispozícii taktiež zápas k dobru.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 35. kolo - utorok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 14. Števuliak - 23. Kytnár (Handlovský), 25. Mitchell (Kelemen), 38. Handlovský (Špirko), 41. Zuzin (Obdržálek, Vandane)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Orolin - Durmis, Šoltés, Kramár, 174 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: J. Hollý - Mezovský, Fereta, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, J. Nemec, Števuliak, Košecký - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Sukeľ, Oško, Uram - A. Lištiak, M. Piatka, A. Nechaj - V. Vibíral, Uhrík, Žiak
Zvolen: Skapski - Fraser, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Michal Roman, P. Marcinek - Obdržálek, Špirko, Šišovský - P. Zuzin, Mitchell, Kelemen - Michal Chovan, Kytnár, Handlovský - S. Petráš, Holovič, Andrisík

Budapešť zdolala reprezentačnú dvadsiatku až po predĺžení

V utorkovej dohrávke si hráči MAC Budapešť dokázali poradiť s reprezentačným výberom HK Orange 20 po výsledku 5:4 po predĺžení. Góly tohto stretnutia začali padať až po 12. min a ako prvý sa do listiny strelcov zapísal slovenský útočník vo farbách maďarského mužstva Tomáš Klempa, a to dokonca v oslabení. V druhej tretine napodobnil Klempu ďalší útočník Chris Langow a navýšil na 2:0. Dvojgólové vedenie hosťom dlho nevydržalo a už o minútu neskôr znížil Andrej Kollár. Vedenie hostí zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov John Negrin, no aj na tento zásah našli domáci odpoveď zásluhou Oliviera Giertla. V tretej tretine sa juniorom z reprezentačnej "dvadsiatky" podarilo zaskočiť súpera a po dvoch góloch Miloša Fafráka v početnej výhode poslali duel do predĺženia. V ňom mali hokejisti HK Orange 20 na dosah vôbec prvé víťazstvo v tejto sezóne, avšak víťazný gól Chrisa Langowa zo 4. minúty predĺženia im túto vidinu triumfu oddialil. Budapešť zdolala reprezentačnú dvadsiatku po predĺžení.

HK Orange 20 - MAC Budapešť (Maď.) 4:5 po predĺžení (0:1, 2:3, 2:0 - 0:1)
Góly: 28. A. Kollár (Giertl), 40. Giertl (Fafrák, Kupec), 57. Fafrák (A. Kollár, Giertl), 58. Fafrák (Urbánek, Dlugoš) - 12. T. Klempa (Negrin), 27. C. Langow, 32. Negrin (Bodó, K. Nagy), 37. Dudás (J.Brown, Dansereau), 64. C. Langow (Bodó, Dudás)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák, Milan Novák - Valo, Orolín, Čavojský, 142 divákov

Zostavy:
HK Orange 20: Hlavaj - E. Švec, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Nahálka, Brincko, Štefanka, Golian - Fafrák, A. Kollár, Giertl - Urbánek, Havrila, Köver - Minárik, Sojka, Čenka - Juščák, Džugan, L. Lunter
Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, K. Vokla, Burt, Negrin, Csollák - Bodó, C. Langkow, K. Nagy - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Szabad, Terbócs, Odnoga - Kedves, Majoross, Pápa

Banská Bystrica natiahla víťaznú šnúru na osem zápasov

Hokejisti Banskej Bystrice dokázali zvíťaziť nad hráčmi Nitry 3:2 po predĺžení. Domáci pritom nezačali v tomto stretnutí vôbec dobre. Už v 5. min otvoril skóre Juraj Majdan a o tri minúty neskôr ho napodobnil jeho spoluhráč Branislav Rapáč. "Barani" sa do zápasu vrátili až v druhej tretine, kedy znížil Juraj Sýkora. O vyrovnanie sa tri minúty pred koncomriadneho hracieho času postaral Kanaďan Eric Selleck. V predĺžení urobili hostia chybu, keď dostali dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade a následne rozhodol o víťazstve "baranov" Éric Faille. "Corgoni" tak po tejto prehre prišli o svoju osemzápasovú šnúru víťazstiev. Naopak, pre Banskú Bystricu to bolo práve ôsme víťazstvo v sérii.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 40. J. Sýkora (B. Marshall, Asselin), 57. Selleck (B. Marshall, K. Sloboda), 62. É. Faille (A. Šťastný, J. Sýkora) - 5. Majdan (Scheidl), 8. B. Rapáč (Blackwater, McCormack)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše Lichanec (Banská Bystrica) 10 min osobný trest za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano - Rojík, Synek, Majling, 2491 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Bodnár - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, A. Šťastný, Török - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, Zigo, Lichanec
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška

Tagy: HKM Zvolen MHk 32 Liptovský Mikuláš