Slovenský útočník žiari v Škótsku! Je jeden z našich hlavných pilierov, tvrdo na sebe pracuje

Pavol Šafranko
Pavol Šafranko

DUNDEE - Slovenský útočník Pavol Šafranko zažíva skvelú sezónu v druhej najvyššej škótskej súťaži. Za svoj tím Dundee United, v ktorom je na hosťovaní z dánskeho Aalborgu, strelil v priebehu aktuálneho ročníka už sedem gólov v 15 odohraných stretnutiach, vďaka čomu je na priebežnom štvrtom mieste medzi najlepšími druholigovými strelcami. Tím z mesta Dundee sa aktuálne nachádza aj vďaka nemu na priebežnej tretej priečke tabuľky Championship so ziskom 27 bodov.

Výkony 24-ročného rodáka zo Stropkova hodnotí pozitívne aj tréner United Robbie Neilson. Podľa neho ide príkladom aj ostatným hráčom v tíme. "Pavol je vynikajúci. Je jeden z našich hlavných pilierov, tvrdo na sebe pracuje a veľa toho nabehá. Ostatní sa preto nemôžu vyhovárať, ak nepodajú rovnako dobrý výkon," povedal na Šafrankovu adresu Neilson. "Pre hrotového útočníka je priam nezvyčajné nabehať v zápase tak veľa, to však iba potvrdzuje jeho kvality," doplnil kouč.

Slovák sa naposledy v drese Dundee United presadil 20. novembra pri domácom víťazstve 4:2 nad Alloou, keď strelil druhý gól svojho mužstva. Podľa Neilsona mohol dokázať aj viac, avšak nedočkal sa dostatočnej podpory od svojich spoluhráčov. "Spolupráca nefungovala dostatočne. Bol to preňho ťažký večer, keďže zápas postrádal kvalitu prihrávok. Napriek tomu však dokázal streliť gól," dodal k výkonu Šafranka hlavný kormidelník tímu.


Tagy: Dundee United Pavol Šafranko

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - Dundee United

DISKUSIA