Americký boxer Wilder po zápase s Furym šokuje: Nepoznáte celú pravdu!

Bitka v plnom prúde
Bitka v plnom prúde

LOS ANGELES - Americký boxer Deontay Wilder vyhlásil, že sa nevie dočkať odvety súboja s Britom Tysonom Furym a má na to dôvod. Len pár dni po zápase sa totiž priznal k zraneniu, ktoré mal krátko pred začiatkom prípravy.

Sobotňajší súboj oboch velikánov profiringu o titul svetového šampióna v superťažkej hmotnosti organizácie WBC sa v Los Angeles skončil málo vídanou remízou. Wilder následne pre SiriusXM Boxing Radio prehovoril o nepríjemnom zranení, ktoré mu neumožnilo absolvovať prípravu s plnou záťažou.

"Dvanásť týždňov pred prípravným kempom som si zlomil ruku. Nevyhováram sa, ale ľudia tieto veci nevedia. V príprave som sotva udrel pravou rukou, môžete sa na to spýtať všetkých mojich sparring partnerov," povedal.  

Američan v deviatom a dvanástom kole poslal Furyho k zemi, lenže ten zvládol obe počítania a viacero pozorovateľov by rado videlo ako víťaza práve 30-ročného Brita."Nevyhováram sa, bol to skvelý boj. Dostali ste v ňom to najlepšie z Tysona Furyho a získali ste len polovicu toho najlepšieho zo mňa. Predstavte si, že by som bol v plnej sile. Je to všetko ale moja vina," dodal ďalej v rozhvore. 

Wilderov tréner Jay Deas uviedol, že chce, aby jeho zverenec dostal možnosť boxovať proti Furymu ešte pred zamýšľaným budúcoročným súbojom s Anthonym Joshuom o tituly v organizáciách IBF, WBO a WBA. "Bol som agresívnejší a zasadil som viac efektívnych úderov. Na konci zvíťazil box alebo lepšie povedané - fanúšikovia. Už sa nemôžem dočkať súboja Wilder - Fury číslo 2," napísal na instagrame Wilder.


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA/AP/Mark J. Terrill

DISKUSIA