Országh po ďalšej prehre Slovana: Zbytočné chyby, ktoré nás stáli zápas

Na snímke tréner Slovana Vladimír Országh
Na snímke tréner Slovana Vladimír Országh

BRATISLAVA - Hráči HC Slovan Bratislava prehrali aj ôsmy duel za sebou, keď v stredajšom súboji základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade podľahli Salavatu Julajev Ufa 2:5. Zverenci trénera Vladimíra Országha zostávajú po ôsmej prehre v sérii na desiatej priečke v Západnej konferencii a ich odstup od elitnej osmičky je momentálne deväťbodový.

Hlasy:

Vladimír Országh (tréner Slovana Bratislava): "Mali sme veľmi zlý začiatok, vôbec sme nekorčuľovali. V druhej tretine sme ukázali krajšiu tvár, vyrovnali sme stav aj hru, tlačili sme sa do bránky a vďaka tomu sa chytili aj diváci. Robíme však veľmi veľa chýb, ktoré nás stoja výsledky. Každý zápas urobíme zbytočné fauly alebo veľké chyby. Nie sme v jednoduchej situácii. Snažíme sa pracovať s hráčmi aj po mentálnej stránke. Potrebujeme zdvihnúť hlavy, pretože máme pred sebou ďalšieho ťažkého súpera. Hráme o budúcnosť Slovana v KHL, takže vždy je tu dôvod, prečo zabrať. Boli by sme radi, ak by sa ľudia opäť vrátili na tribúny, pretože ich potrebujeme. Závisí to však aj od nás, práve my im musíme dať impulz."

Nikolaj Culygin (tréner Salavatu Julajev Ufa): "Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože v ostatných zápasoch sa nám výsledkovo nedarilo a nedokázali sme sa strelecky presadiť. V dueli proti Slovanu sme naopak možno nedali najkrajšie góly, ale boli o to potrebnejšie. Ďakujem hráčom za predvedený výkon, ktorý nám zabezpečil dva body."

Adam Liška (útočník Slovana Bratislava): "Určite nie je príjemné prehrať toľko zápasov v rade. Možno niekde v podvedomí to vnímame napriek tomu, že v každom stretnutí sa snažíme ísť od úvodnej minúty naplno. Bohužiaľ, dostali sme na začiatku dva góly a museli sme to opäť dobiehať. Po vyrovnaní na 2:2 bolo momentum na našej strane, ale potom sme ho zbytočne stratili, pretože sme dvakrát rýchlo inkasovali. Netreba už počítať prehry, oveľa podstatnejšie je, aby sme sa zomkli a dosiahli sériu niekoľkých víťazstiev po sebe. Nemôžeme tu chodiť do konca sezóny len smutní, ale musíme začať víťaziť."


Tagy: Vladimír Országh HC Slovan Bratislava Salavat Julajev Ufa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Jaroslav Novák

DISKUSIA