VIDEO Keď túžba zvíťazí nad sebavedomím: Wolverhampton s portugalskou légiou zdolal Chelsea

Radosť Wolverhamptonu po víťaznom zápase
Radosť Wolverhamptonu po víťaznom zápase

WOLVERHAMPTON - "Portugalská légia" v anglickom futbalovom klube Wolverhampton Wanderers po Manchestri City, Manchestri United a Arsenale Londýn neprehrala v tohtosezónnych dueloch Premier League ani s mužstvom FC Chelsea. Po troch zhodných remízach 1:1 zaznamenali "vlci" v stredajšom dueli 15. kola triumf nad londýnskymi "The Blues" (2:1).

"Bol to z našej strany veľmi dobrý výkon. To však neznamená, že sme vyriešili všetky naše problémy. Musíme si udržať tento herný štandard. Bolo dôležité, že sme v prvom polčase boli dobre organizovaní. Po zmene strán sme ukázali túžbu útočiť. Chlapci odviedli fantastickú prácu, pretože jediný spôsob, ako zdolať tieto veľké tímy, je behať viac ako oni a využívať šance," povedal podľa BBC Sport portugalský tréner "Wolves" Nuni Espírito Santo.

Rodák z krajiny Svätý Tomáš a Princov ostrov postavil do základnej zostavy štyroch Portugalčanov - Ruia Patrícia (chytajúceho s číslom 11 na chrbte, pozn.), Joaa Moutinha, Rúbena Vinagreho a Dioga Jotu. Posledný menovaný sa mu odvďačil víťazným gólom. Na lavičke figurovali ďalší dvaja hráči z krajiny majstrov Európy - Hélder Costa a Ivan Cavaleiro, a to ešte na súpiske nebol zranený Rúben Neves či ďalší hráč zo širšieho kádra Pedro Goncalves.

Chelsea v úvodných dvanástich kolách ani raz neokúsila trpkosť prehry, no v ostatných troch ligových dueloch jej hráči až dvakrát schádzali z trávnika so sklonenými hlavami. "Po tomto zápase sme menej sebaistí, ale možno je to tak lepšie, pretože moji hráči niekedy disponujú prílišným sebavedomím," skonštatoval kormideník Londýnčanov Maurizio Sarri. Mužstvo zo Stamford Bridge je v tabuľke na 4. pozícii (31 bodov, pozn.), Wolverhamptonu patrí dvanásta priečka (19).


Tagy: Wolverhampton Wanderers FC Chelsea Maurizio Sarri Nuni Espírito Santo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
AP/SITA/Rui Vieira

DISKUSIA