Kuzminová po prvých pretekoch v novej sezóne: Trochu som sa bála, ale nevyzeralo to až tak zle

Slovenská biatlonistka Anastasia KuzminováSlovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová Zdroj: TASR/AP/Sergei Grits

POKLJUKA - Prvé individuálne preteky novej biatlonovej sezóny takmer priniesli Slovensku prvé pódiové umiestnenie. Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková obsadila skvelé 4. miesto vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km v rámci 1. kola Svetového pohára 2018/2019 v slovinskej Pokljuke. Pre zverenku Anny Murínovej a Martina Bajčičáka je to druhý najlepší individuálny výsledok v kariére. Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová sa umiestnila na 25. priečke. V pretekoch zaznamenala tri chybné výstrely.

"Moje prvé preteky v novej sezóne. Bála som sa trochu, ale nevyzeralo to až tak zle. Zabojovala som, ako sa dalo. Podmienky boli náročné, strelnica nebola dokonalá, ale podarilo sa mi ´hecnúť´ na trati.. Potrebujem sa však zlepšiť v streľbe. Škoda, že som netrafila poslednú ranu na ´stojke´. Nebežali sa trestné kolá, čo je dobrá správa, Bežecky som začínala rovnomerne, hľadala som správne tempo, vo štvrtom a piatom kole som sa snažila už zabojovať, nešlo sa mi komfortne. Do Pokljuky často chodím na sústredenia, je to ako môj druhý domov, som veľmi rada, že práve tu štartuje nová sezóna. Budem sa snažiť, aby moje výsledky gradovali," skonštatovala Kuzminová v rozhovore pre RTVS.

Nečakanou víťazkou úvodných pretekov sa po bezchybnej streľbe stala Julia Džimová. Dvadsaťosemročná Ukrajinka si vybojovala premiérové víťazstvo v pretekoch SP. Na druhom mieste sa s odstupom 5,9 s umiestnila rovnako šokujúco Poľka Monika Hojniszová. Tretia priečka patrila ďalšiemu prekvapeniu - Markéte Davidovej z Česka.

V piatok pokračuje úvodné kolo nového ročníka SP 2018/2019 v biatlone šprintom mužov na 10 km.

Viac o téme: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková