FOTO Osud slovenského hokeja mu nie je ľahostajný: Lašák rozdával drahé brankárske výstroje

Ján Lašák daroval mladým hokejistom výstroje
Ján Lašák daroval mladým hokejistom výstroje

TRNAVA - Tréner brankárov slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Lašák odovzdal v závere týždňa desať výstrojov pre mladých brankárov hokejovým klubom v Trnavskom kraji. Určené sú pre talenty v Skalici, Senici, Piešťanoch a Trnave. V rámci jeho projektu pomoci deťom dostali kluby na Slovensku v spolupráci s jednotlivými samosprávnymi krajmi doteraz 87 brankárskych setov, do konca sezóny by ich mohlo podľa Lašáka pribudnúť ešte 20 - 30.

"Rozmýšľal som, ako by som mohol pomôcť deťom na Slovensku, pretože brankársky výstroj je predsa len drahší ako hráčsky. Dostal som nápad a oslovil s projektom samosprávne kraje, ktoré mi vyšli v ústrety," povedal bývalý reprezentačný brankár na odovzdávaní setov na Mestskom zimnom štadióne v Trnave. Samosprávne kraje poskytli Lašákovi na brankárske výstroje dotáciu, on so svojim menom vybavil u dodávateľa výraznú zľavu. Sety s cenou okolo 730 eur dokázal od dodávateľa nakúpiť po 415 eur.

Brankár potrebuje podľa Lašáka v podstate všetko to, čo iný hráč, akurát je to dvojnásobne drahšie. Výstroje sú prednostne určené pre deti zo sociálne slabších rodín, ich prerozdelenia však Lašák ponecháva na jednotlivé kluby.

Podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča sú hokejové výstroje jednou z najdrahších vecí v hokeji, ktorý on osobne považuje za národný šport. "Všetky kluby v kraji, teda Skalica, Senica, Piešťany a Trnava mohli dostať brankárske výstroje práve pre kategóriu, kde sa deti ešte len rozhodujú, či budú brankári," povedal Viskupič. Keďže tieto vekové kategórie sú závislé od podpory rodičov, brankárske sety od hokejovej legendy Lašáka ušetrili niekoľkým rodinám nemálo peňazí.


Tagy: Ján Lašák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
instagram - JL25

DISKUSIA