Paulína Fialková potvrdila skvelú formu aj v šprinte! V Pokljuke finišovala šiesta

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková na trati počas šprintu žien na 7,5 km v rámci Svetového pohára biatlonistiek v slovinskej PokljukeSlovenská biatlonistka Paulína Fialková na trati počas šprintu žien na 7,5 km v rámci Svetového pohára biatlonistiek v slovinskej Pokljuke Zdroj: TASR/AP/Darko Bandic

POKLJUKA - Víťazkou úvodných rýchlostných pretekov žien v novej sezóne Svetového pohára v biatlone sa v sobotu popoludní v slovinskej Pokljuke stala Kaisa Mäkäräinenová.. Najlepšia zo Sloveniek Paulína Fialková skončila šiesta.

Tridsaťpäťročná Fínka zvíťazila s náskokom 14,8 s pred Taliankou Dorotheou Wiererovou. Tretí skončila s odstupom 42,1 s na víťazku Francúzka Justine Braisazová. Mäkäräinenová si po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom čase pripísala na svoje konto 25. víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková obsadila skvelé 6. miesto. Na strelnici minula iba jeden terč a za víťazkou zaostala o 48,9 sekundy. Pre zverenku Anny Murínovej a Martina Bajčičáka je to ďalší výborný výsledok po štvrtom mieste vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km. Pred nedeľňajšími stíhacími pretekmi má dobrú šancu na ďalší úspech.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová obsadila 18. miesto. Na strelnici urobila dve chyby, po jednej na každej položke.

V 105-člennom štartovom poli boli aj Ivona Fialková a Terézia Poliaková. Dvadsaťdeväťročnej Poliakovej patrila v cieli 64. priečka. Mladšia zo sestier Fialkových Ivona skončila s 3 chybami na 67. mieste. Do nedeľňajšej stíhačky, kde sa predstaví šesťdesiat najlepších zo šprintu, sa neprebojovali.

V nedeľu pokračuje úvodné kolo nového ročníka SP 2018/2019 v biatlone o 11:45 SEČ stíhacími pretekmi mužov na 12,5 km. Ženy sa o 14:15 SEČ predstavia v rovnakej disciplíne na 10 km.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - Pokljuka (Slovin.) - sobota:

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) XXX (0), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +14,8 s (0), 3. Justine Braisazová (Fr.) +42,1 (0), 4. Julia Simonová (Fr.) 44,6 (0), 5. Lisa Vittozziová (Tal.) +46,9 (1), 6. Paulína Fialková (SR) +48,9 (1), .... 18. Anastasia Kuzminová +1:13,2 min (2), ... , 64. Terézia Poliaková +2:25,5 min (0), ... 67. Ivona Fialková (všetky SR) +2:28,3 (3)

Viac o téme: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková Pokljuka