VIDEO Egyptský kráľ Salah zostrelil Bournemouth, United ako za čias Alexa Fergusona

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: SITA/AP/Mark Pain

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool dokázali v rámci sobotného zápasu 16. kola anglickej Premier League zdolať Bournemouth na jeho štadióne presvedčivo 4:0. Do veľkej miery sa o triumf hostí pričinil egyptský útočník Mohamed Salah, ktorý zaznamenal hetrik.

Vďaka tomu vedie tabuľku najlepších strelcov súťaže s 10 gólmi. Štvrtý presný zásah si dal domáci tím do vlastnej siete a postaral sa oň Steve Cook. "The Reds" zostávajú v aktuálnej sezóne naďalej nezdolaní a posunuli sa na priebežné prvé miesto v tabuľke so 42 bodmi. Druhý Manchester City so 41 bodmi má však zápas k dobru.

Futbalisti Manchestru United dokázali doma v rámci sobotňajšieho stretnutia 16. kola anglickej Premier League triumfovať nad Fulhamom presvedčivo 4:1. Zverenci Claudia Ranieriho už do polčasu prehrávali 0:3 po góloch Ashleyho Younga, Juana Matu a Romela Lukakua. Hoci v tabuľke poslední "chalupári" znížili v 67. min vďaka premenenej penalte Aboubakara Kamaru, víťazstvo "červených diablov" poistil tesne pred koncom Marcus Rashford.

Arsenal Londýn sa doma natrápil pri tesnom víťazstve nad Huddersfieldom 1:0. "Kanonierov" spasil v 83. minúte Uruguajčan Lucas Torreira, pre ktorého to bol druhý presný zásah v sezóne. Zverenci Unaia Emeryho sú nezdolaní už 14 ligových zápasov v sérii.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 16. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019:

Bournemouth - FC Liverpool 0:4 (0:1)
Góly: 25. a 48. a 77. Salah, 68. S. Cook (vlastný gól)

Manchester United - Fulham 4:1 (3:0)
Góly: 13. Young, 28. Mata, 42. R. Lukaku, 83. Rashford - 67. Kamara (z pok. kopu), ČK: 68. Andre-Frank Zambo (Fulham) po 2. ŽK

West Ham - Crystal Palace 3:2 (0:1)
Góly: 49. Snodgrass, 62. J. Hernández, 65. Anderson - 6. McArthur, 76. Schlupp

Viac o téme: FC Liverpool AFC Bournemouth