VIDEO Vestfálske derby pre Dortmund, Zreľák nastúpil pri prehre s Bayernom

Marco Reus oslavuje gólMarco Reus oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Slovenský futbalista Adam Zreľák nastúpil do sobotňajšieho zápasu 14. kola nemeckej I. bundesligy medzi Bayernom Mníchov a Norimbergom v drese hostí v 69. minúte, nezabránil však prehre svojho tímu 0:3, o ktorej bolo rozhodnuté už predtým, ako sa dostal na trávnik.

O dva presné zásahy sa do polčasu postaral Robert Lewandowski a po zmene strán poistil výsledok francúzsky veterán Franck Ribéry.

Vo vesfálskom derby medzi Schalke a Dortmundom sa zrodila tesná výhra Borussie v pomere 2:1. "Žlto-čierni" si vďaka presným zásahom Thomasa Delaneyho a Jadóna Sancha upevnili tabuľkové prvenstvo a aktuálne kraľujú najvyššej nemeckej súťaži so ziskom 36 bodov a deväťbodovým náskokom pred úhlavným rivalom z Mníchova.

Prekvapivý výsledok sa zrodil vo Freiburgu, keď domáci tím zdolal v tabuľke štvrté Lipsko vysoko 3:0. Leverkusen uhral tesnú výhru 1:0 nad Augsburgom a Wolfsburg s Hoffenheimom sa po remíze 2:2 rozlúčili s bodom.

Hertha Berlín zdolala Eintracht Frankfurt 1:0. Ondrej Duda hral za domácich od 83. minúty, Peter Pekarík nefiguroval v zápise o stretnutí.

Gól: 40. Grujič
Ondrej Duda nastúpil v 83. min, Peter Pekarík (obaja Hertha) nefiguroval v zápise o stretnutí

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund 1. FC Norimberg Adam Zreľák