Kuzminová vôbec nešetrila kritikou: Trať bola zvláštna a nepotešili ma ani chyby!

Anastasia KuzminováAnastasia Kuzminová Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

POKLJUKA - V šprinte 1. kola Svetového pohára obsadila v slovinskej Pokljuke slovenská biatlonistka Paulína Fialková 6. miesto. Od víťaznej Fínky Kaisy Mäkäräinenovej ju na 7,5 km trati delilo 48,9 sekundy. Z ďalších Sloveniek sa zaradila na 18. miesto Anastasia Kuzminová (+1:13,2), na 64. Terézia Poliaková (+2:21,5) a na 67. Ivona Fialková (+2:28,0).

V šprinte si medzi 103 štartujúcimi trúfali Slovenky na výraznejší výsledkový prienik. Anastasia Kuzminová (strelecká bilancia 1-1) vlani získala práve v tejto disciplíne malý krištáľový glóbus a s číslom šesť bola zo štvorice Sloveniek v cieli najskôr.

V slnečnom počasí si zvolila pomerne rýchle tempo, v streľbe ležmo mala istú ruku, okrem výstrelu na piaty terč a pridala si 150 m navyše. Napriek tomu však veľa nestratila a uchovávala si nádej na cenný výsledok. V 'stojke' pre zmenu netrafila hneď prvý, a to už znamenalo, že musí na trati v behu vydať všetky sily, no ani toto úsilie ju nevynieslo medzi najlepšie.

"Dnes bola kvalita trate veľmi zvláštna. Bolo to skôr na korčule ako na lyže, trať bola veľmi ľadová. Nebolo jednoduché držať nohy spolu a kvalitne lyžovať a spúšťať sa. Nepotešili ma ani dve chyby. Posledná na ´ležke´ napadla znova, táto chyba sa opakuje a budeme musieť na nej popracovať. Zajtra bude nový deň a nový pokus. Budem sa snažiť zvládnuť streľbu na každej položke. Treba sa poučiť z chyb v šprinte a podať lepší výkon," povedala Anastasia Kuzminová pre RTVS.

Viac o téme: Anastasia Kuzminová