VIDEO Hancko svedkom šesťgólovej nádielky na pôde Sassuola, Mráz sledoval dôležitý triumf Empoli

Patrick CutronePatrick Cutrone Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno remizovali v nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej talianskej súťaže s hosťujúcim FC Turín 0:0. V prvom polčase "rosonerri" za svojim súperom zaostávali a mali šťastie, že Andrea Belotti z dvoch dobrých pozícii minul bránku. Po zmene strán diváci na San Sire nevideli veľa šancí, a tak bolo bezgólové skóre logickým vyústením duelu. AC Miláno naďalej figuruje na štvrtom mieste tabuľky s trojbodovým mankom na mestského rivala Inter. FC Turín v tejto sezóne vonku ešte neprehral a patrí mu priebežná šiesta priečka.

V úvodnom nedeľňajšom zápase remizovalo Sassuolo s Fiorentinou 3:3. Všetky góly pritom padli až v záverečnej polhodine. Ešte tri minúty pred koncom riadneho hracieho času sa zdalo, že domáci si idú bezpečne po tri body, keď viedli 3:1. Lenže vtedy dostal striedajúci Filip Djuričič červenú kartu za nešportové správanie a "fialoví" o dve minúty znížili gólom Marca Benassiho. V nadstavenom čase musel predčasne opustiť ihrisko po druhej žltej karte aj hosťujúci Nikola Milenkovič, no Fiorentina aj tak stihla vyrovnať. Postaral sa o to v siedmej minúte nadstaveného času Kevin Mirallas. Slovák Dávid Hancko z Fiorentiny sledoval duel z lavičky.

Ďalší slovenský reprezentant Samuel Mráz tiež iba sledoval úspešné počínanie svojho Empoli v dôležitom súboji o záchranu s Bolognou. O jeho víťazstve 2:1 rozhodol desať minút pred koncom Antonio La Gumina. Empoli tak v predošlých štyroch dueloch nazbieralo desať bodov a posunulo sa už na 14. pozíciu.

Sassuolo - Fiorentina 3:3 (0:0)
Góly: 63. Duncan, 68. Babacar, 80. Sensi - 70. G. Simeone, 89. Benassi, 90.+ Mirallas, ČK: 87. Djuričič - 90.+ Milenkovič