Úradujúci majster zaplátal dieru v zostave: Pomôcť má presne tam, kde bol problém

Jordon Southorn
Jordon Southorn

BRATISLAVA - Defenzívu úradujúceho slovenského šampióna HC '05 iClinic Banská Bystrica vystužil kanadský hokejista Jordon Southorn. S účastníkom Tipsport ligy podpísal zmluvu do konca sezóny 2018/2019. Southorn odštartoval aktuálny ročník v tíme Florida Everblades v nižšej zámorskej súťaži ECHL. Absolvoval 21 zápasov so ziskom 17 bodov za 2 góly a 15 asistencií.

"Jordon je veľmi silný obojsmerný obranca, ktorý hrá na vysokej úrovni. Má dobrú rozohrávku a výborne útočí aj bráni. Chceli sme presne takého zadáka, ktorý vie vyvážať puk z našej tretiny a spoľahlivo rozohrávať, s čím sme mali mierne problémy. Jordon navyše vynikajúco korčuľuje. Zhrnul by som ho tak, že má výborné ofenzívne inštinkty, pričom skvele bráni," uviedol pre oficiálny web Banskej Bystrice tréner Dan Ceman.

Dvadsaťosemročný Southorn už má skúsenosti s európskym hokejom, v sezóne 2013/2014 hral krátko za škótsky tím Dundee Stars. Ročník 2016/2017 absolvoval v kazašskom družstve Kazzinc-Torpedo Usť-Kamenogorsk. Dres rovnakého tímu si obliekal aj v nasledujúcej sezóne, okrem toho v nej odohral aj 23 zápasov za Barys Astana v KHL.


Tagy: HC '05 iClinic Banská Bystrica Dan Ceman Jordon Southorn

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hc05.sk - Matej Kubove

DISKUSIA