Jágr pobláznil celý svet: Za českou legendou prišla exotická výprava, ktorá hokej nikdy nevidela

Jaromír Jágr na lavičke Kladna
Jaromír Jágr na lavičke Kladna

KLADNO - Česká hokejová legenda Jaromír Jágr (46) je obrovským pojmom, ktorý poznajú ľudia nie len v Česku či na Slovensku, ale po celom svete. Napríklad aj v exotických krajinách, kde je hokej úplne neznámym športovým odvetvím.

A tak niet divu, že fanúšik dorazil na Kladno až z ďalekého Španielska, len aby naživo videl legendárneho Jágra. Na duel Kladna s HC RT TORAX Poruba neprišiel sám, ale bol súčasťou zaujímavej exotickej výpravy, ktorá hokej predtým na vlastné oči nikdy nevidela. 

Na sobotňajší zápas s Porubou zašla šesťčlenná skupinka kamarátov, ktorí sa vďaka štúdiám spoznali v Nórsku a teraz spoločne prišli za českým kamarátom, ktorý im práve Rytierov predstavil. "Vedeli sme z rozprávania, že tu býva dobrá atmosféra. Bola tu a my sme si to veľmi užili. Hokej sme nikdy predtým naživo nevideli, bola to veľmi pekná skúsenosť," povedal Španiel Juan, ktorý si kúpil na pamiatku Jágrov dres.

Mladý študent sa vďaka pobytu v Česku dozvedel, že sa aj v Španielsku hrá hokej aj keď klubov je tam pomenej. Napriek tomu dvadsaťtriročný Juan má povedomie o českých športovcoch. Je totiž zo Sevilly, kde chytá futbalový gólman Česka Tomáš Vaclík. "Jasné, že ho poznám," smial sa. Spolu s ním dorazili do Kladna dve kamarátky z Nórska, dve z Francúzska a tiež kamarát z Maďarska.

Legendárneho Jágra na ľade sa však táto medzinárodná ekipa nedočkala. Česká legenda nenastúpila ani v 32. kole, pretože stále nie je pripravená po zdravotnej stránke. Chýbala tiež ďalšia legenda českého hokeja Tomáš Plekanec a to kvôli extraligovým povinnostiam s Brnom. Kladno ale aj napriek absencii dvoch veľkých postáv zvíťazilo 3:1. 

Za hokejom cestujú do českého Kladna ľudia z celého sveta. Nedávno bola na kladnianskom zimáku výprava z Číny. Pred rokom prišli z Kanady a Ameriky tzv. "Traveling Jagers". Čas od času nechýbajú na tribúnach tradičného českého klubu ani novinári z cudziny.


Tagy: Jaromír Jágr HC Rytíři Kladno HC RT TORAX Poruba

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
rytirikladno.cz - Roman Mareš (archívna foto)

DISKUSIA