Hviezdny Real má na dosah ďalší rekord: Na MS klubov môže skompletizovať víťazný hetrik

Radosť hráčov Realu
Radosť hráčov Realu

ABÚ ZABÍ - Zápasom stredajšieho play-off o postup do štvrťfinále medzi domácim tímom Al-Ain a novozélandským zástupcom Team Wellington odštartujú tohtoročné futbalové majstrovstvá sveta klubov v Spojených arabských emirátoch (12. - 22. decembra). Do štvrťfinále sú nasadení africký majster Espérance Tunis (Tun.), ázijský šampión Kašima Antlers (Jap.) a najlepšie mužstvo zo Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti CD Guadalajara (Mex.).

Miestenku priamo v semifinále má čerstvý víťaz juhoamerického Pohára osloboditeľov River Plate (Arg.) aj španielsky Real Madrid, úradujúci a celkovo 13-násobný šampión európskej Ligy majstrov. Real si v semifinále zmeria sily s Kašimou Antlers alebo Guadalajarou. Semifinálový súper argentínskeho River Plate vzíde z tria Al-Ain, Team Wellington a Espérance Tunis.

Prvý svetový šampionát klubov zorganizovali v roku 2000. V tom čase sa ešte konal aj populárny Interkontinentálny pohár, v ktorom každoročne od roku 1960 medzi sebou súperili najlepšie tímy Európy a Južnej Ameriky. Podujatiu však po viac ako štyroch desaťročiach definitívne odzvonilo v roku 2004 a pomyselnú štafetu prebral súčasný model MS klubov.

Vlani sa MS klubov konali rovnako v Spojených arabských emirátoch. Triumfoval Real Madrid, ktorý sa tak stal prvým tímom s obhajobou prvenstva. "Biely balet" dosiaľ vyhral túto súťaž trikrát (2014, 2016 a 2017) a ak zvíťazí aj tento rok, stane sa rekordérom podujatia. Tri triumfy má na konte aj ďalší španielsky klub FC Barcelona. Pätnásta edícia svetového šampionátu klubov má troch debutantov - sú nimi Al-Ain, Team Wellington a CD Guadalajara. Počas ostatných desiatich edícií MS klubov iba raz uspel neeurópsky zástupca - v roku 2012 sa z finálového triumfu tešil brazílsky Corinthians.

Program tohtoročných MS klubov v SAE (12. - 22. decembra, časy sú v SEČ):

PLAY-OFF O ŠTVRŤFINÁLE 
12. decembra (Al-Ain): Al-Ain (SAE) - Team Wellington (N. Zél.) /16.30/

ŠTVRŤFINÁLE
15. decembra (Al-Ain): Kašima Antlers (Jap.) - CD Guadalajara (Mex.) /14.00/
15. decembra (Al-Ain): Espérance Tunis (Tun.) - Al-Ain (SAE) / Team Wellington (N. Zél.) /17.30/

ZÁPAS O 5. MIESTO
18. decembra (Al-Ain): zdolaní vo štvrťfinále /14.30/

SEMIFINÁLE
18. decembra (Al-Ain): River Plate (Arg.) - Al-Ain (SAE) / Team Wellington (N. Zél.) / Espérance Tunis (Tun.) /17.30/
19. decembra (Abú Zabí): Kašima Antlers (Jap.) / CD Guadalajara (Mex.) - Real Madrid (Šp.) /17.30/

ZÁPAS O 3. MIESTO
22. decembra (Abú Zabí): zdolaní v semifinále /14.30/

FINÁLE
22. decembra (Abú Zabí): úspešní v semifinále /17.30/


Tagy: Real Madrid MS klubov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Petr David Josek

DISKUSIA