VIDEO Hrbatého slová chvály na Kližana: Takých talentov je na svete pár! Jeho potenciál je neuveriteľný

Nehrajúci kapitán tímu Slovenska Dominik Hrbatý
Nehrajúci kapitán tímu Slovenska Dominik Hrbatý

BRATISLAVA - Bývalý úspešný tenista Dominik Hrbatý pokračuje spolu s Martinom Kližanom v príprave na novú sezónu. Zároveň ho ako kapitána slovenského daviscupového tímu čaká vo februári kvalifikačný zápas s Kanadou o postup na finálový turnaj do Madridu. Obľúbenec medzi tenisovými fanúšikmi si našiel čas a porozprával pre Športky o trénerstve a spolupráci s Martinom Kližanom.

Šéf slovenskej lavičky prezradil, ako si užíva rolu trénera v porovnaní, keď ešte sám pobehoval po kurtoch. "Každé má niečo do seba. Rola Hráča je úplne iná, je to niečo, čo môže človek zažiť len ako športovec. Ja som si to strašne užíval. Byť trénerom možno už nie je taký adrenalín, ale strašne ma to tiež baví. Keď mám nejaký cieľ tomu hráčovi pomôcť, tak ma to strašne teší, keď ten hráč príde s tým, že dosiahol výsledky. Dáva mi to opäť takú náplň života," skonštatoval. 


Lístky na Davis Cup proti Kanade si môžete kúpiť TU! 


Dominik Hrbatý ako kapitán doviedol slovenský tím po 13-ročnej prestávke medzi daviscupovú elitu. Výraznou mierou k tomu prispel práve jeho zverenec Martin Kližan. Športkám povedal, ako pokračuje ich spolupráca. "Z toho, čo som mu bol zatiaľ schopný povedať a poradiť si zobral strašne veľa. S Martinom je radosť spolupracovať, keď je ochotný počúvať. Takých talentov ako on, je na svete pár. Naozaj, s tým jeho potenciálom je to niečo neuveriteľné. Ak sa pozriem na seba, ako tvrdo som musel trénovať, on to má darované od boha," vychválil svojho zverenca.


Tagy: Davis Cup Dominik Hrbatý Martin Kližan

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Michal Driapsa
Foto:
TASR/Pavel Neubauer; Video: Športky

DISKUSIA