VIDEO Galapredstavenie a poriadna divočina v Istanbule: Galatasaray napriek prehre oslavuje

Ozan Kabak a Hernani v súboji o loptuOzan Kabak a Hernani v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Lefteris Pitarakis

ISTANBUL/GELSENKIRCHEN - Futbalisti FC Porto vyhrali v utorkovom stretnutí záverečného 6. kola D-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Galatasaraya Istanbul 3:2. V druhom zápase vyhralo Schalke 04 doma nad Lokomotivom Moskva 1:0. Oba víťazné kluby už mali istotu osemfinálovej účasti.

Už istý víťaz skupiny z Porta sa ujal vedenia v 17. minúte po góle Felipeho, druhý presný zásah pridal v 42. minúte z jedenástky Moussa Marega. Za domácich znížil v nadstavenom čase prvého polčasu takisto z penalty Sofiane Feghouli. Dvojgólové vedenie vrátil hosťom v 57. minúte Sergio Oliveira, no v 65. minúte strelil kontaktný gól Eren Derdiyok. Domáci mohli zakrátko vyrovnať, Feghouli však svoju druhú jedenástku nepremenil a tak si hostia odviezli z Istanbulu všetky body. Galatasaray skončil v tabuľke tretí a na jar bude hrať v play off Európskej ligy.

Badou Ndiaye a Sergio Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Lefteris Pitarakis

Druhý zápas medzi Schalke 04 a Lokomotivom Moskva sa dlho vyvíjal bezgólovo, ale napokon sa tak neskončil. V prvej minúte nadstaveného času rozhodol o triumfe Schalke rakúsky stredopoliar Alessandro Schöpf. Tento gól definitívne zhatil šance Lokomotivu na pokračovanie v Európskej lige a odsunul jeho hráčov na posledné štvrté miesto v tabuľke D-skupiny s 1-bodovým mankom na tretí Galatasaray.

D-skupina:

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Lokomotiv Moskva (Rus.) 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Schöpf, rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)

Schalke 04: Fährmann - Goller (59. Harít), Naldo, Nastasič, Mendyl (16. Baba) - Stambouli - Schöpf, Serdar, Mascarell - Teuchert (72. Kutucu), Konopľanka

Lokomotiv Moskva: Guilherme - Ignatiev, Kverkvelia, Höwedes, Rybus - Barinov, Krychowiak, Denisov, Alexej Mirančuk - Éder (46. Anton Mirančuk), Farfán (80. Smolov)

Galatasaray Istanbul (Tur.) - FC Porto (Portug.) 2:3 (1:2)
Góly: 45.+ Feghouli (z pok. kopu), 65. Derdiyok, - 17. Felipe, 42. Marega (z pok. kopu), 57. Sergio Oliveira, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

Galatasaray: Muslera - M. Ferreira, Maicon, Kabak, Nagatomo - Fernando, Donk (46. Onyekuru), Ndiaye - Feghouli (90. Celik), G. Rodrigues - Derdiyok,

FC Porto: Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Leite, Telles - Ó. Torres,H. Herrera, Danilo, Sergio Oliveira (82. Awaziem) - A. López (73. André Pereira), Marega, Hernani (Jorge)