Mladí Slováci začali výpraskom: Nestačil ani Mykluchov gól v oslabení

Hráči Slovenska do 17 rokov
Hráči Slovenska do 17 rokov

PLYMOUTH - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov vstúpila do kvalitne obsadeného Turnaja 4 krajín v americkom Plymouthe prehrou s domácim tímom USA 2:7. Slovenské góly strelili Olexij Myklucha a Maxim Mastič.

Myklucha sa v 36. min presadil v oslabení, keď znížil na priebežných 1:3. Mastič osem minút pred koncom v presilovej hre korigoval na 2:6. Pre Mykluchu, ktorý len nedávno oslávil 16. narodeniny, bol zápas absolútnym debutom v slovenskej reprezentácii. Je rodák z poľského Bialystoku a hokejovo vyrastal na Ukrajine, ktorú aj doteraz reprezentoval.

Turnaj 4 krajín sa hrá v stredisku národného vývojového programu amerických reprezentácií do 17 a 18 rokov a na zverencov trénera Jána Lipianskeho ešte čakajú tri súboje. Už v stredu 12. decembra proti Rusom, o dva dni neskôr proti Švajčiarom (14.12.) a potom 15. alebo 16. 12. zápas o konečné umiestnenie.

Turnaj 4 krajín do 17 rokov - Plymouth (USA):

USA - Slovensko 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Góly SR: 36. Myklucha, 52. Mastič (Faith)
Zostava SR: Beke - Putala, Stacha, Zubák. Fatul, Jombík, Ejem, Groch, Haborák - Smidžár, Myklucha, Chromiak - Kašlík, L. Lipiansky, Kolenič - Lašák, Faith, Krajč - Lukošík, Rehák, Mastič


Tagy: Olexij Myklucha Maxim Mastič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
hockeyslovakia.sk

DISKUSIA