Najlepším strelcom skupinovej fázy nie je Messi ani Ronaldo: Najpresnejší bol poľský bombardér

Robert Lewandowski v zakončení v zápase s Ajaxom
Robert Lewandowski v zakončení v zápase s Ajaxom

AMSTERDAM - Poliak Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov sa stal najlepším strelcom skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2018/2019. Svoj súčet na osem gólov v šiestich zápasoch dovŕšil dvoma zásahmi do siete Ajaxu Amsterdam (3:3) v stredajšom záverečnom súboji E-skupiny.

Lewandowski dosiahol o dva góly viac ako Argentínčan Lionel Messi z FC Barcelona, ďalších šesť strelcov pokorilo 5-gólovú hranicu. Sú nimi Paulo Dybala (Juventus Turín), Edin Džeko (AS Rím), Andrej Kramarič (Hoffenheim), Moussa Marega (FC Porto), Neymar (PSG) a Dušan Tadič (Ajax Amsterdam).

Lewandowdski sa stal len druhým futbalistom v skupinovej fáze LM, ktorý od roku 2010/2011 rozbil strelecký duopol Lionel Messi - Cristiano Ronaldo. Tým druhým bol Brazílčan Luiz Adriano v sezóne 2014/2015, ktorý vtedy skóroval deväťkrát. Tridsaťročný Lewandowski je v historickej tabuľke najúspešnejších strelcov v európskych pohárových súťažiach na šiestom mieste s 53 gólmi, métu 50 gólov pokoril 27. novembra 2018 ako tretí najrýchlejší Stačilo mu na to 77 zápasov, ktoré odohral v dresoch Bayernu a Borussie Dortmund.

"Strelili sme proti Ajaxu tri góly a mohli sme aj o dva viac, ale nehrali sme dobre. Trikrát sme tiež inkasovali a súper mal častejšie držanie lopty. Spokojnosť teda nie je namieste. Stali sme sa víťazmi skupiny, ale musíme sa zlepšiť," povedal Robert Lewandowski podľa webu kicker.de.

Futbalová Liga majstrov 2018/2019 - najlepší strelci skupinovej fázy:

Robert Lewandowski (Poľ./ Bayern Mníchov) 8 gólov / 534 minút na ihrisku
Lionel Messi (Arg./ FC Barcelona) 6 / 297
Paulo Dybala (Arg./ Juventus Turín) 5 / 355
Edin Džeko (BaH / AS Rím) 5 / 360
Andrej Kramarič (Chor./ Hoffenheim) 5 / 481
Moussa Marega (Mali/ FC Porto) 5 / 540
Neymar (Braz./ Paríž St. Germain) 5 / 532
Dušan Tadič (Srb./ Ajax Amsterdam) 5 / 540


Tagy: Bayern Mníchov Liga majstrov Robert Lewandowski

Zdroj:
SITA

DISKUSIA