VIDEO Hororový kung-fu zákrok hviezdy Bayernu: Hráčovi Ajaxu doslova rozpáral hlavu!

Hororový faul Thomasa Müllera na Nicolása TagliaficaHororový faul Thomasa Müllera na Nicolása Tagliafica Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Futbalisti Bayernu Mníchov si stredajšou remízou 3:3 na trávniku Ajaxu Amsterdam poistili prvé miesto v E-skupine Ligy majstrov. Celkovo v nej nazbierali 14 bodov a prekonali tak práve Holanďanov, ktorí sa s dvojbodovým mankom usídlili na druhej priečke. Obidva tímy si zahrajú v osemfinále LM. Tabuľkové poradie však mohlo vyzerať úplne inak. Zápas v Amsterdame ponúkol priam nevídanú drámu, v ktorej uvideli dvaja hráči červenú kartu. Jedným z nich bola opora Bayernu Thomas Müller.

Dvadsaťdeväťročný futbalista v 75. minúte priam až hororovým zákrokom zlikvidoval argentínskeho obrancu Nicolása Tagliafica, ktorému museli zošívať hlavu. Hviezda Bavorov sa po kung-fu zákroku okamžite porúčala pod sprchy, keď uvidela od arbitra červenú kartu. Nemecký futbalista sa pritom ešte krútil hlavou nad verdiktom hlavného rozhodcu.

Celá situácia sa stala, keď chcel Tagliafico odhlavičkovať dlhú loptu, no v tom momente do jeho hlavy vpálila kopačka Müllera, ktorý chcel zrejme loptu spracovať. 26-ročného Argentínčana okamžite ošetrovali lekári, ktorí ho zázračne zošili a mohol tak pokračoval v zápase. Dokonca sa stal aj hrdinom, keď v 95. minúte nadstaveného času vyrovnal na konečných 3:3.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Thomas Müller Nicolás Tagliafico Bayern Mníhcov
  • Zdroj: športky