Skvelú Fialkovú to na náročnej trati bolelo, Kuzminová po top umiestnení sezóny o rastúcej forme

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

HOCHFILZEN - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková skončila v šprinte 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na 7. mieste, keď na víťaznú Talianku Dorotheu Wiererovú stratila 43,8 sekundy. Druhú priečku na 7,5 km trati obsadila Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+0,6), tretiu Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová (+24,4).

Zľadovatená tvrdá trať dala všetkým biatlonistkám dosť zabrať a výnimkou neboli ani Slovenky. Paulína Fialková opäť potvrdila stabilnosť formy: "Dosť som sa však natrápila, na trati to bolelo a najmä kopce boli veľmi náročné. Akosi som sa pred týždňom v slovinskej Pokljuke cítila lepšie. Na strelnicu som vždy pozorne došla a sledovala aj, ako fúka vietor. Bol dosť točivý a ja som sa snažila prísť na taký stav, kde fúkalo najmenej. Bol to slušný výkon, na 'ležke' som raz minula terč, keď som stiahla poslednú ranu. Škoda, jednou nohou som už bola na odchode zo strelnice, pozornosť bola asi nižšia. Inak boli stabilné dobré podmienky."

Anna Murínová, osobná trénerka P. Fialkovej, si zatiaľ pochvaľuje jej formu: "Opäť som spokojná, aj keď priznávam, že sme po Pokljuke mysleli na viac. Sezóna sa však rozbehla nad očakávanie. Paulína sa pri 'ležke' dosť rozhodila, asi aj tvrdý premrznutý sneh si vyžadoval zo seba vydať viac síl." 

Do top desiatky prvýkrát v sezóne prenikla aj desiata Anastasia Kuzminová (+49,6) napriek dvom chybám v "ležke": "Práve na ňu som sa snažila veľmi koncentrovať a rozvážne ju odstrieľať. Asi som si neustrážila dych, ostatné činnosti ma však uspokojili. Beží sa mi stále viac a viac lepšie, dúfam, že forma ešte porastie. V streľbe stojmo sa mi darí, dokážem istotu v mierení v tréningu preniesť aj do pretekov, čo mi v 'ležke' nejde tak dobre." 

Ďalšie dve Slovenky sa zaradili až do druhej polovice výsledkovej listiny, 58. miesto patrilo Ivone Fialkovej (+2:11,5) a 68. Terézii Poliakovej (+2:34,5). V priebežnom hodnotení SP si po štyroch pretekoch upevnila vedenie Wiererová s 204 bodmi, P. Fialková je tretia so 165 b.


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA