Fantastická správa pre slovenský hokej: Generálny manažér Ottawy chce Jaroša v prvom tíme!

Christián Jaroš (vľavo)Christián Jaroš (vľavo) Zdroj: SITA/Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP

OTTAWA - Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš presvedčil o svojich schopnostiach a túto sezónu dohrá v prvom tíme Ottawy Senators. Vedenie kanadského klubu NHL mu podľa stanice TSN oznámilo, že si môže v meste začať hľadať byt.

Dvadsaťdvaročný Jaroš, ktorý má dvojcestnú zmluvu, zažil úspešný prípravný kemp "senátorov", súťažnú sezónu však začal na farme v Belleville. V AHL odohral iba zápas a povolali ho späť do Ottawy. V zostave Senators sa potom rýchlo udomácnil, rovnako ako ďalší nováčikovia Brady Tkachuk a Max Lajoie. Jaroš pridal k dvom profiligovým štartom z minulej sezóny v tomto ročníku ďalších 23 stretnutí, v ktorých strelil gól a zaznamenal tri asistencie.

"Oznámili sme Christiánovi, že si môže začať hľadať byt. To neznamená, že sa nemôže vrátiť do Belleville, ale povedali sme mu, že zostane v tíme do konca sezóny. To isté sme prednedávnom odkázali aj Maxovi a Bradymu. Ponecháme si ich v tíme, samozrejme, za predpokladu, že ich výkony nepôjdu rapídne dolu," uviedol generálny manažér "senátorov" Pierre Dorion.

Viac o téme: Ottawa Senators Christián Jaroš Pierre Dorion
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Sean Kilpatrick
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články