Spartak si vďaka výkonom v Európe polepší o milióny: Takto vyzerajú odmeny od UEFA

Na snímke radosť hráčov Trnavy
Na snímke radosť hráčov Trnavy

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava sa vo štvrtok stali najúspešnejším slovenským klubom v skupinovej časti niektorého z európskych pohárov. "Andeli" v záverečnom dueli D-skupiny Európskej ligy 2018/2019 triumfovali doma nad tureckým klubom Fenerbahce Istanbul a výrazne si vďaka tomu polepšili aj finančne.

Európska futbalová únia UEFA od tejto sezóny výrazne zvýšila prémie pre tímy v Lige majstrov a Európskej lige. V praxi to znamená, že Spartak za postup do skupinovej fázy EL obdržal bonus vo výške 2.92 milióna eur. Okrem toho sa za každé víťazstvo v skupine udeľuje 570-tisíc a keďže okrem Fenerbachce zdolal slovenský majster aj Anderlecht, do pokladne poputuje ďalších 1.140.000 eur. Remíza v odvete s Anderlechtom zaistila slovenskému klubu ďalších 190-tisíc a celkovo si tak polepšil o 4,25 milióna. 

Budúcnosť futbalu v Trnave je však napriek tomu neistá. Odchod zo Spartaka ohlásili majiteľ Vladimír Poór, generálny manažér Pavel Hoftych, tréner Látal, prezident Dušan Keketi, v pozícii PR manažéra zase skončil Marek Ondrejka. Otvorene sa špekuluje aj o odchode niekoľkých kľúčových hráčov.


Tagy: UEFA FC Spartak Trnava

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA