Slovan čaká intenzívna zimná príprava: Cestovať bude na Maltu a do Turecka

Na snímke tréner Slovana Martin Ševela
Na snímke tréner Slovana Martin Ševela

BRATISLAVA - Líder slovenskej futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava odštartuje zimnú prípravu na jar ročníka 2018/2019 7. januára. Bude rozdelená na tri bloky, úvodný absolvujú hráči v Bratislave, následne vycestujú na Maltu a potom ich čaká dvojtýždňové sústredenie v tureckom Beleku.

Podľa informácie na oficiálnom webe rekordného slovenského majstra "belasí" hneď na úvod absolvujú fyzické testy, na základe ktorého dokážu kondiční tréneri individualizovať tréningovú záťaž pre jednotlivých hráčov. Počas úvodného bloku bude Slovan trénovať v domácich podmienkach a to predovšetkým so zameraním na kondičnú stránku. Prvým súperom v príprave bude Sigma Olomouc 16. januára v Bratislave. Slovan prijal pozvanie na Tipsport Malta Cup, ktorý je spojený s týždňovým herným sústredením. Belasí tak 18. januára odletia do Valletty, kde ich o deň neskôr čaká úvodný zápas turnaja s Mladou Boleslavou. Na základe výsledku si zahrá buď vo finále, alebo v súboji o tretie miesto.

Súperom v zápase o umiestnenie bude Zbrojovka Brno alebo víťaz základnej časti zimnej Tipsport ligy. Sústredenie na Malte uzavrie Slovan 24. januára prípravným súbojom s miestnym tímom Gzira United. Po návrate z Malty dostanú hráči jednodňové voľno a v nedeľu 27. januára naberie výprava "belasých" smer Turecko. Už tretí rok za sebou siahlo vedenie lídra do osvedčeného tréningového strediska v Beleku, kde sú k dispozícii kvalitné tréningové plochy i zázemie. Na hernom sústredení v Turecku odohrajú slovanisti štyri prípravné zápasy. Postupne vyzvú aktuálne šiesty tím ruskej ligy Rubin Kazaň, nórsky tím Tromsö IL i víťaza japonského Ligového pohára Šonan Bellmare. Generálka na jarnú časť je na programe 9. februára, pričom v štádiu riešenia je atraktívny zápas so Spartakom Moskva.

Po návrate z Turecka budú slovanisti ešte týždeň trénovať v domácich podmienkach a pripravovať sa na úvodný jarný ligový zápas, ktorý odohrajú 16. februára 2019 v Dunajskej Strede. "Tešíme sa z jesenného prvenstva, ale chceme byť ešte lepší. Náš tím má potenciál sa naďalej zlepšovať, a preto čaká hráčov náročná a intenzívna zimná príprava. Hráči dostali po poslednom zápase individuálne tréningové plány, ktoré musia splniť, aby už na úvodný zraz prišli pripravení a mohli hneď nabehnúť do tréningového procesu. Prvé dva bloky prípravy, ktoré absolvujeme v domácich podmienkach a na Malte, budú zamerané hlavne na fyzickú stránku. Následne absolvujeme herné sústredenie v Turecku, kde nás čakajú štyri zápasy. Prioritou zimnej prípravy je kondičná stránka, v spolupráci s kondičnými trénermi ju chceme posunúť ešte o úroveň vyššie. Na kvalitných tréningových plochách, ktoré budeme mať k dispozícii v Turecku či na Malte, bude dostatok priestoru aj na nácvik hernej stránky. Zámerne sme vyberali kvalitných súperov na prípravné zápasy, pretože len náročné merania síl nás posunú ďalej," povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz, podľa ktorého v priebehu zimy neprebehnú v kádri výrazné pohyby:

"Zmeny v kádri sú v štádiu riešenia, ale veľké pohyby neplánujeme. Skôr nastanú pohyby smerom von z kádra a to pri hráčoch ako Ricky van Haaren, Milan Rundič či Mitchell Schet, ktorí mali na jeseň minimálnu zápasovú minutáž. S Adamom Laczkom budeme diskutovať o prípadnom hosťovaní, aby získaval hernú prax a mohol sa rozvíjať v ostrých zápasoch. Prípravu s naším prvým tímom začnú aj mladí hráči, ktorí sú ešte v dorasteneckom veku. S A-mužstvom už dlhšie trénujú David Strelec a Martin Trnovský, pričom do úvodnej fázy prípravy sa zapojí aj trojica Martin Majling, Denis Potoma a Alexander Tóth."

program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava na jarnú časť sezóny 2018/19:
prvý blok prípravy (7. – 17. januára v domácich podmienkach)
7. január: úvodný zraz hráčov v zimnej príprave
7. – 9. január: fyzické testovanie hráčov, následne tréningy v domácich podmienkach
16. január: ŠK Slovan – SK Sigma Olomouc, prípravný zápas v Bratislave (čas a presné dejisko upresníme)

druhý blok prípravy (18. – 25. januára na Malte)
18. január: odlet výpravy na Maltu a začiatok sústredenia
19. január: FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan (prvý zápas na Tipsport Malta Cupe)
21. január: FK Zbrojovka Brno/víťaz zimnej Tipsport ligy – ŠK Slovan (finále alebo zápas o 3. miesto na Tipsport Malta Cupe)
24. január: Gzira United FC (Malta) – ŠK Slovan, prípravný zápas na Malte
25. január: odlet výpravy z Malty do Bratislavy

tretí blok prípravy (27. január – 10. február v Turecku, Belek)
27. január: odlet výpravy do Turecka (Belek) na sústredenie
30. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku
2. február: Tromsö IL (Nórsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku
6. február: Shonan Bellmare (Japonsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas v Turecku
10. február: odlet z Turecka späť do Bratislavy

ďalšie dôležité dátumy:
od 11. februára príprava na štart jarnej časti v domácich podmienkach
16. február: prvý jarný ligový zápas FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava


Tagy: ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Jaroslav Novák

DISKUSIA